Královéhradecký kraj má nové vedení a hejtmana Jiřího Štěpána z ČSSD....

Královéhradecký kraj má nové vedení a hejtmana Jiřího Štěpána z ČSSD. Ano v opozici

2047
Sdílejte
jiri-stepan-cssd
Jiří Štěpán – ČSSD – zdroj: facebook

Tak, jak jsme Vás informovali již během víkendu – Královéhradecký kraj povede koalice pěti stran, vítězné ANO bude v opozici. V následujících čtyřech letech bude v kraji vládnout pětičlenná koalice ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. Hejtmanem se stane lídr kandidátky ČSSD Jiří Štěpán. Přestože ve volbácj bylo jasně vítězné hnutí ANO se 13 mandáty bude spolu s dalšími třemi stranami v opozici.

O vzniku nové koalice informoval předseda krajské ČSSD Jan Birke. Vzniklá koalice bude mít 24 mandátů ze 45. Podpis memoranda o spolupráci a tisková konference jsou naplánované na středu dopoledne.

O dohodě o koalici pěti stran jsme Vás informovali pár hodin po uzavření volebních místností (přečtěte si zde). Královéhradecký kraj byl prvním, kde vítězné ANO bylo odsunuto do opozice. V opozici ANO skončilo také v sousedním Pardubickém (více čtěte zde).

Hradecké vední hnutí ANO v čele s Klárou Dostálovou, již dříve označilo vznikající pětičlennou koalici za podvod na voliče. Od pronikutí informací o nové koalici se ANO na různých jednáních pokoušelo vývoj neúspěšně zvrátit a vytvořit vlastní koalici. To se však nepořadilo.

Kdy se sejde nové zastupitelstvo kraje?

Ustavující zasedání nového krajského zastupitelstva by mělo proběhnout v pondělí 7. listopadu 2016.

Výsledky z voleb do zastulitelstva v Královéhradeckém kraji můžete najít zde.

Co na nově vzniklé vedení Královéhradeckého kraje říkáte?