Při tragické nehodě v Rychnově nad Kněžnou zemřela spolujezdkyně, další dva skončili...

Při tragické nehodě v Rychnově nad Kněžnou zemřela spolujezdkyně, další dva skončili v nemocnici.

3207
Sdílejte

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli v úterý 11. 10. 2016 v 8:23 přivoláni k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo vozovku a narazilo do stromu. K tragické dopravní nehodě došlo na silnici mezi Rychnovem nad Kněžnou a Malou Lipovkou. Všechny osoby zůstaly po nárazu ve voze zaklíněny. Hasiči řidiče spolu se dvěma spolucestujícími postupně z auta pomocí hydraulického zařízení vyprostili. S vyprošťováním jim pomohli podnikoví hasiči ŠKODA Kvasiny. U jedné ze spolujezdkyň musela být provedena resuscitace. Zranění byla natolik vážná, že i přes veškerou snahu záchranářů žena na místě zemřela. Zraněný řidič byl vrtulníkem letecké záchranné služby transportován do fakultní nemocnice v Hradci Králové. Spolujezdkyně byla po ošetření taktéž převezena zdravotnickou záchrannou službou do fakultní nemocnice. Komunikace byla po dobu zásahu zcela neprůjezdná. Jednotka se krátce před 10. h vrátila zpět na stanici.

Namrzlo nebylo. Příčinu stále zjišťujeme. Sjížděli dolů z kopce a v pravotočivé zatáčce z dosud nezjištěných příčin vyjeli vlevo a narazili do stromu, který stojí přímo u silnice,“ uvedla ke smutné události policejní mluvčí Alena Klečalová.

V autě cestovali tři lidé. Na zadním sedadle byla nepřipoutaná sedmdesátiletá žena, která zraněním na místě podlehla. O deset let mladší ženu na sedadle spolujezdce převezla sanita do nemocnice v Rychnově na Kněžnou. Pro řidiče přiletěl záchranářský vrtulník.

Dvaašedesátiletý řidič byl leteckou záchrannou službou transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Dechová zkouška se u něj kvůli rozsahu zranění neprováděla a byl nařízen odběr krve v nemocnici,“ uvedla mluvčí.

dopravni-nehoda-rychnov-nad-kneznou-5 dopravni-nehoda-rychnov-nad-kneznou-4 dopravni-nehoda-rychnov-nad-kneznou-3 dopravni-nehoda-rychnov-nad-kneznou-2 dopravni-nehoda-rychnov-nad-kneznou-1 dopravni-nehoda-rychnov-nad-kneznou

Alena Kuthanová, DiS.