Akce na víkend – 31. července a 1. srpna 2021

Akce na víkend – 31. července a 1. srpna 2021

Kam o víkendu v sobotu 31.7. a neděli 1.8.2021 ve východních Čechách – přehled akcí, které Vám doporučujeme

červenec, 2021

Možnost řazení

13čer - 29srpčer 130:00srp 29Výstava o legendární stavebnici MERKUR muzeum Žamberk

Více

Podrobnosti

Výstava vznikla ve spolupráci s panem Jiřím Mládkem, který je největším sběratelem této legendární stavebnice. V průběhu prázdnin se můžete těšit na desetitisíce malých kovových dílků, ze kterých je postavena Eiffelova věž, velké ruské kolo, letadla, vrtulníky, auta, rypadla či velký model nákladního vlaku. K vidění je také replika zařízení, na kterém O. Wichterle vyrobil první kontaktní čočky. Na několika panelech se dozvíte zajímavé informace o historii a výrobě Merkuru a obdobných stavebnic z celého světa, které také vystavujeme. Zájemci všech věkových kategorií si v připravené dílničce mohou sestavit vlastní model, který bude následně vystaven na výstavě.

1čvc - 30zář0:00zář 30- 0:00Kukuřičné bludiště i v letošním létě na poli u „Gumokovu“ Hradec Králové

Více

Podrobnosti

Kukuřičné bludiště je druh rodinné zábavy, který je u nás stále docela novinkou. Můžete ho i v letošním roce navšívit v Hradci Králové.

Cílem projektu bludišť je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu, a to skrz mobily a sociální sítě, které většinou děti od venkovních a pohybových aktivit odvádí. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven. Více informací v tomto článku.

31čvc - 1srpčvc 310:00srp 1- 0:00Hradozámecká noc - Hradecko a Pardubicko

Více

Podrobnosti

Hradozámecká noc 2021 – 11. ročník, letos proběhne v noci ze soboty 31. července na neděli 1. srpna 2021, představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Hlavním centrem dění bude hrad Pernštejn, který v rámci oslav připomene dobu osvícenské šlechty. První část programu proběhne v nově zpřístupněné vrchnostenské zahradě. Originální pouliční představení předvede společnost Chůdadlo. V zahradách se také setkáte se Spolkem elegantních dam, vystoupí smyčcové kvarteto Cappella allegra. Těšit se můžete i na komentované prohlídky a slavnostní rozsvícení zahrady. Druhá část programu se odehraje na nádvořích hradu – ohňové představení In Flamenus, videomapping Hrad v proudu času a ohňová show The Cube.

31čvc - 1srpčvc 310:00srp 1- 0:00Labužnický jarmark na Kuksu

Podrobnosti

Okuste Kuks na vlastní jazyk!

Tradiční speciality místních výrobců smísí se s exotickými pochutinami přespolních a bude jen na vás, čemu dáte nakonec přednost.

Doporučujeme ochutnávat, na čerstvém vzduchu totiž člověku vytráví a gastroprocházky po Kuksu prokládané kapkou vína baví návštěvy už stovky let.

Vstup zdarma!

Čeká Vás například Chilli táta, Futrárna,…

31čvc11:00- 18:00DĚTENICKÝ food festival v Zámeckém parku Dětenice

Více

Podrobnosti

Přijeďte do Dětenic nasát letní atmosféru se vším všudy !

Zažijte se svou rodinou středověk v Dětenicích!
6. ročník Dětenického Food Festivalu

V kolik? Od 11 hodin až do večera do 18:00.

Kde? Zámecký park Dětenice!

Je tu již 6. ročník Dětenického Food Festivalu se spoustou zábavy a skvělého jídla! Letošním tématem je Francká říše a Barbarský sever… na co všechno se můžete těšit?

Pro děti je připravený kolotoč, střelnice, vystoupení sokolníka s dravými ptáky i malování na obličej.

Dospělí určitě více ocení Rytířské klání, tanečnici, středověkou kapelu, Chill out music bar, Champagne bar, Fresh bar s čerstvými kokosy a melounovým freshem a spoustu sudů domácího dětenického piva, které nemůže chybě