Akce na víkend – 8. a 9. května 2021

Akce na víkend – 8. a 9. května 2021

Kam o víkendu v sobotu 8.5. a neděli 9.5.2021 ve východních Čechách – přehled akcí, které Vám doporučujeme

květen, 2021

Možnost řazení

24dub - 1čvcdub 240:00čvc 1- 0:00Zvířátka v ZOO Dvůr Králové se těší na Vaši návštěvu – vstupenky on-line a za sníženou cenu

Podrobnosti

Po nucené uzávěře může safari park znovu přivítat návštěvníky. Od 24. dubna je nutné si vstupenku koupit předem on-line. Areál bude přístupný od 9 do 17 hodin. Vzhledem k složité epidemiologické situaci prosí ZOO Dvůr Králové nad Labem všechny návštěvníky, aby dodržovali veškerá pravidla a vyvarovali se shlukování. Více info v tomto článku

14kvě - 16kvě 140:00kvě 16Zahradnické trhy v Kuksu 2021

Podrobnosti

Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů a doplňkového tematického zboží. Akce bude doplněna přednáškami odborníků z Katedry farmaceutické botaniky a ekologie Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové na témata Zelené superpotraviny: naše divoké byliny, jedlé „plevele“, Moudrost včel v každodenním životě, Jak na zahradě s přírodou nebojovat, ale spolupracovat, Výroba bylinných mastí, tinktur, odvarů a dalších.

15kvě0:00- 0:00Přátelský běh mezi městy Hradec Králové a Pardubice – 2021 – Hradubický běh

Více

Podrobnosti

Přátelský běžecký závod mezi městy Hradec Králové a Pardubice. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl jeden společný na půlce cesty. Trať má 10 kilometrů (z každé strany).

Část trati je po asfaltu, část přírodou. Více přírody je na pardubické straně, více asfaltu pak na straně hradecké. Běží se za každého počasí.

Start Hradec Králové: Lipky – zastávka MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice) (křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká)
Start Pardubice: Poděbradská ulice – zastávka MHD „Poděbradská“ (Breno)
Cíl: Čeperka (hřiště)