Akce na tento víkend – 17. – 18. listopadu 2018

Akce na tento víkend – 17. – 18. listopadu 2018

Kam o víkendu v sobotu 17. a neděli 18. 11. 2018 ve východních Čechách – přehled akcí, které Vám doporučujeme

sobota 17. listopadu – Vítání sv. Martina – Hoříněves

Na uvítání zimní sezóny do Hořiněvsi zamíří sv. Martin na bílém koni. Zároveň s příjezdem Martina započne bohatý doprovodný program – tradiční jarmark, svatomartinské vína, husí hody a mnoho dalšího. To vše na Vás čeká v sobotu 17. listopadu 2018 od 11 do 21 hodin. V 11 hodin přijede sv. Martin s princeznou Martinou a jejich početnou družinou. Více informací v tomto článku.

Otevírací doba obchodů ve sváte – sobotu 17. listopadu – v tomto článku

sobota 17. a neděle 18. listopadu – Vánoční trhy v Kuksu

Srdečně Vás zveme na již tradiční Vánoční trhy v Kuksu, které organizuje České farmaceutické muzeum aspartnery. Trhy se uskuteční o víkendech 17.–18. a 24.–25. listopadu od 9 do 16 hodin na labském nábřeží na Kuksu, v suterénu restaurace Baroque a na prostranství pod hospitálem. Více informací v tomto článku.
sobota 17. listopadu – XI. Martinský jarmark – slavnosti dřeva a dřevosochání – Nový Bydžov

sobota 17. listopadu – VÝLOV RYBNÍKU VÝSKYT – HRADEC KRÁLOVÉ

Zveme Vás na výlov rybníku Výskyt v sobotu 17. listopadu. Přijďte se podívat na průběh výlovu, seznámit se s rybářským řemeslem a koupit si čerstvou rybu, právě vytaženou z vody. Více informací v tomto článku.

sobota 17. listopadu – Noc divadel – HRADEC KRÁLOVÉ

Letošní Noc divadel v Klicperově divadle se ponese v duchu pokračujících oslav 100. výročí založení Československa a vzpomínek na 17. listopad. Bude slavnostně zahájena v 15 hodin před budovou hlavní scény, kde zdravici přednese legendární bývalý starosta Hradce Králové Ulrich (Jan Vápeník) a T. G. Masaryk (Lubor Novotný). Hned poté od 15:15 do 18:15 čekají diváky tradiční a velmi oblíbené komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény Klicperova divadla. Role průvodců se zhostí herci a zaměstnanci Klicperova divadla. Více informací v tomto článku.

sobota 17. listopadu – Vánoční trhy Smiřice

Tradiční vánoční trhy v sobotu 17. listopadu od 10 do 17 hodin nabídnou návštěvníkům široký sortiment řemeslných výrobků a doplňků. Více informací v tomto článku.