Zachraň život s Kryštůfkem – úterý 18. října 2016 OC Futurum Hradec...

Zachraň život s Kryštůfkem – úterý 18. října 2016 OC Futurum Hradec Králové

1722
Sdílejte

Od roku 2012 každoročně připadá na 16. října Evropský den záchrany života. U této příležitosti se v obchodním a zábavním centru Futurum odehraje osvětová akce „Zachraň život s Kryštůfkem“. Její již třetí ročník je organizován Zdravotnickou záchrannou službou Královéhradeckého kraje spolu s Českou resuscitační radou a Nadačním fondem Kryštůfek.

V úterý 18. října bude program v OC Futurum věnován zejména přiblížení zásad neodkladné resuscitace a přivolání záchranné služby prostřednictvím tísňové linky 155.

K vidění bude mimo jiné technika a vybavení Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Na modelu si příchozí budou moci prověřit své schopnosti provádět nepřímou srdeční masáž nebo se zeptat samotných záchranářů na detaily jejich práce.
krystufek-futurum-18-10-2016-2
Vstupné je zdarma.

Dopolední blok v OC Futurum bude od 9 hodin zasvěcen školským zařízením. Pod vedením instruktorů se žáci na několika stanovištích naučí správný postup při resuscitaci, volat na tísňovou linku 155 a vyzkouší si komunikaci s operačním střediskem záchranářů.

Od 13 hodin budou jednotlivá stanoviště k dispozici také veřejnosti, a to jak dětem, tak dospělým. K vidění bude mimo jiné technika a vybavení Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Na modelu si příchozí budou moci prověřit své schopnosti provádět nepřímou srdeční masáž nebo se zeptat samotných záchranářů na detaily jejich práce.

„Akci „Zachraň život s Kryštůfkem“ považujeme za velice přínosnou a smysluplnou. Proto se u nás bude realizovat již potřetí. Pohotová reakce a správný postup při poskytování první pomoci může rozhodnout o záchraně života. Z tohoto důvodu je důležité, aby se s osvětou začínalo již u dětí. A ve Futuru jsou ideální podmínky, jak tuto problematiku přiblížit také obyvatelům města Hradec Králové i okolí,“ shrnuje marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové Karolína Pořízková.

V rámci odpoledního programu od 13 hodin budou pro děti připraveny soutěže a odměny. Za úspěšné absolvování celého výcviku na stanovištích a nasbírání všech razítek si budou moci dopřát odměnu ve formě zmrzliny od partnera akce, KFC.

krystufek-futurum-18-10-2016-1 krystufek-futurum-18-10-2016