Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje v pondělí 10. října 2016

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje v pondělí 10. října 2016

1380
Sdílejte

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 10. října pouze 12 událostí.

Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic byli v 7:59 přivoláni ke střetu  osobního vozidla s cyklistou. K nehodě došlo v ulici Kutnohorská v Hradci Králové. Zraněný cyklista byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou a odvezen do nemocnice.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjížděli v 8:18 do Blešna k záchraně osoby v bezvědomí, která se nalézala na lešení. Jednotka muže pomocí automobilového žebříku transportovala ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou na zem.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli v 16:16 přivoláni k čelnímu střetu dvou osobních vozidel, ke kterému došlo v Trotině. Po naložení vozidel na odtah uklidili hasiči komunikaci z důvodu úniku provozních kapalin pomocí sorbentu. Dvě osoby byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou. FOTO naleznete ZDE.

Dobrovolní hasiči z Třebše likvidovali po 16. h (ohlášeno 16:37) bodavý hmyz u domu v ulici Východní ve Věkoších.

Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Jičína a Nové Paky byli ve 2:42 přivoláni k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo vozovku a narazilo do domu. Dopravní nehoda se stala v Robousech. Řidič byl zraněn. Zdravotnická záchranná služba jej ošetřila a společně se spolujezdkyní jej odvezla do nemocnice na vyšetření.

Profesionální hasiči z Hořic vyjížděli v 16:04 do Podhorního Újezdu k pomoci muži, který si zaklínil horní končetinu v kombajnu. Hasiči muže vyprostili. Poté byl transportován zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolní hasiči z Nové Paky, Lužan a Úbislavic likvidovali po 21. h (ohlášeno 21:12) požár obydlené maringotky v obci Úbislavice v části Stav. Jednotka požár pomocí dvou proudů C lokalizovala během půl hodiny od nahlášení a poté jej za průběžného rozebírání maringotky dohasila. Ke zranění osob nedošlo. Škoda byla odhadnuta na 80 tis. Kč.

Územní odbor Náchod
Červenokostelečtí dobrovolní hasiči odstraňovali krátce před 18. h (ohlášeno 17:41) bodavý hmyz ve Lhotě za Červeným Kostelce.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotky územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Trutnov
Trutnovští profesionální hasiči byli v 16:09 přivoláni k dopravní nehodě kamionu a osobního vozidla, která se stala v ulici Jičínská ve Volanově. Jedna zraněná osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby, ta jej posléze odvezla do nemocnice. Jednotka provedla úklid komunikace.

Profesionální hasiči z Trutnova, Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hajnice, Hostinného a Vítězné – Hutnířova zasahovali během pondělního večera při požáru střechy rodinného domu v Hutnířově. Událost byla nahlášena na tísňovou linku ve 20:55. Střecha jednopodlažního domu byla celá v plamenech. Jednotkám se požár podařilo lokalizovat ve 21:26. Hasiči poté střechu postupně rozebírali a dohašovali ohniska. Zásah byl ukončen krátce před 23. h a na místě byla ponechána místní jednotka k dohlídce. Škoda se vyšplhala na 350 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 2 mil. Kč. FOTO naleznete zde.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele
HZS Královéhradeckého kraje