Na mol opilý řidič nechápal: „Jak jsem se dostal do policejního auta?...

Na mol opilý řidič nechápal: „Jak jsem se dostal do policejního auta? „Rychle.“

3978
Sdílejte

Na první svátek vánoční policisté vyjížděli do autocampu v České Skalici, kde se měl nacházet řidič vozidla, který způsobil dopravní nehodu, od které ujel. Policisté na místě našli v poškozeném vozidle muže, který jevil známky silné podnapilosti, proto jej vyzvali k provedení dechové zkoušky, ta ukázala hodnotu přesahující 2 promile alkoholu v dechu. Test na přítomnost jiných omamných látek byl negativní. Jelikož muž nechtěl spolupracovat, použili policisté donucovací prostředky k jeho zajištění.

Řidič jedoucí ve vozidle Audi ve směru od obce Náchod na Českou Skalici měl nejprve zprava předjíždět vozidlo BMW, přičemž levým bokem svého vozidla měl zavadit o pravý bok vozidla BMW a následně bez zastavení pokračoval v jízdě ve směru na Českou Skalici. Řidič vozidla BMW mužovo jednání nahlásil policii a zároveň jej začal sledovat. Viděl rovněž, že po přejetí horizontu kopce Vysokov na mokrém povrchu s vozidlem zřejmě dostal řidič vozidla Audi smyk, následkem čehož vjel mimo vozovku, kde pravým bokem vozidla narazil do vzrostlého stromu, který nárazem vyvrátil. Následně se s vozidlem vrátil zpět do prostoru vozovky a bez zastavení pokračoval opět v jízdě ve směru na Českou Skalici. V prostoru autocampu následně zastavil a byl kontaktován hlídkou OOP Česká Skalice.

Škoda byla předběžně vyčíslena na více než 70 tisíc korun. Muži byl zadržen řidičský průkaz a zároveň mu bylo zakázáno pokračovat v jízdě. Nyní mu za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až 3letý trest.

zdroj: PČR