Novinky v Královéhradeckém kraji v roce 2016

Novinky v Královéhradeckém kraji v roce 2016

1646
Sdílejte

Pro krajské volby už politické strany a hnutí vybírají lídry. Stranu TOP 09 by měl vést šéf krkonošských horských záchranářů Adolf Klepš, o první místo na kandidátce KSČM se chce ucházet náměstek hejtmana Otakar Ruml. V čele kandidátky ANO by měla stát náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, společnou kandidátku Starostů a nezávislých a hnutí Východočeši povede poslankyně Martina Berdychová. Hejtman Lubomír Franc (ČSSD) funkci obhajovat nebude, jeho nástupce sociální demokraté hledají.

Kraj by měl příští rok vyhodnotit i pětimiliardový tendr na autobusové dopravce pro léta 2017 až 2026. I tuto soutěž však provázejí problémy. Tendr u soudu a ÚOHS napadly odbory, podle kterých zadávací podmínky postavené jen na co nejnižší ceně povedou ke stagnaci mezd řidičů a jejich platové diskriminaci.

Dostavba alespoň jednoho úseku dálnice D11 z Hradce Králové směrem k Jaroměři by mohla v případě získání všech pozemků začít v závěru příštího roku. Nyní stavbaři naplno budují poslední, 2,5 kilometru dlouhý úsek dálnice do Hradce Králové. Stavba za 1,1 miliardy korun by měla být hotová v létě roku 2017.

Škoda Auto letos oznámila, že do rozvoje závodu Kvasiny investuje přes sedm miliard korun. V závodě má postupně vzniknout 1300 nových pracovních míst a návazně asi 400 míst mezi regionálními dodavateli. Nyní závod vyrábí modely Superb a Yeti, v budoucnu by jeho modelovou paletu měly rozšiřovat právě vozy typu SUV.

Na poli kultury by mělo být hlavní událostí otevření krajské Galerie moderního umění v Hradci Králové po rozsáhlé rekonstrukci. Oprava památkově chráněného secesního objektu z počátku 20. století začala loni v červenci.

V roce 2016 se v hradeckém kraji uskuteční také řada tradičních akcí. Rockový festival Rock for People v Hradci Králové se přesune z letošního červnového termínu opět do obvyklého termínu od 3. do 5. července. Od 18. do 20. srpna bude v Hradci hudební festival Hip Hop Kemp. Tradičně by se na hradeckém letišti měl v termínu od 3. do 4. září také konat další ročník letecké show CIAF.

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/364359/velky-prehled-novinek-v-krajich-podivejte-se-co-ceka-v-roce-2016-prave-vas.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy