Hasiči ve středu 3.1. zasahovali u více než 50 událostí – sníh...

Hasiči ve středu 3.1. zasahovali u více než 50 událostí – sníh způsobil nehody, popadané stromy…

3308
Sdílejte

Zaměstnaly je dopravních nehody i popadané stromy
Do 15:30 vyjížděli hasiči k více než padesáti událostem. V odpoledních hodinách byla nejčastějším výjezdem likvidace spadlého stromu. V Královéhradeckém kraji byla nutná asistence hasičů převážně u dopravních nehod, nebo poskytovali technickou pomoc uvízlým vozidlům. Po poledni zaznamenalo krajské operační a informační středisko nárůst počtu událostí, kdy byly nahlášeny spadlé stromy na komunikace.
Napilno měly především jednotky na Trutnovsku, Náchodsku i Rychnovsku. Nejčastěji vyjížděli hasiči právě ke spadlým stromům, a to ve 26 případech. Zásah u dopravní nehody nebo technická pomoc uvízlým vozidlům byly evidovány ve 20 případech. V důsledku dopoledního výpadku proudu v Dobrušce museli místní profesionální hasiči vyprošťovat na třech místech osoby z výtahů.

Dopravní nehody
Během dopoledne zasahovali hasiči na Náchodsku například u dopravní nehody nákladního automobilu a dodávky u Velichovek. Jedna osoba byla při nehodě zraněna a komunikace byla nehodou zablokována. Jaroměřští hasiči pak pomáhali při dopravní nehodě kamionu, který hrozil pádem do příkopu. Pravým bokem návěsu se vozidlo nacházelo mimo komunikaci. V Dolní Radechové pak hasiči vyprošťovali autobus po nehodě s osobním automobilem. Jednotky autobus zajistily pomocí vyprošťovacího automobilu a z příkopu jej vysvobodily. Nehoda se obešla bez zranění.
U další nehody autobusu zasahovali hasiči na Trutnovsku v odpoledních hodinách. Vozidlo havarovalo v trutnovské části Šibeník. Zůstalo sklopené v pravotočivé zatáčce a nemohlo z ní vyjet. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn a autobus byl vyproštěn.
Na Rychnovsku zasahovaly odpoledne jednotky například u převráceného nákladního automobilu v Janově, části Tis. Vozidlo bylo zapřené o stromy, hasiči jej museli vyprostit pomocí speciálního automobilu. Komunikace z Rokole do Olešnice byla uzavřená.

Odstraňování spadlých stromů
Po poledni zaznamenalo krajské operační a informační středisko nárůst počtu událostí v souvislosti s popadanými stromy na komunikace. Nejhorší situace byla na Trutnovsku. Hasiči zde odstraňovali stromy například z vozovek v Rudníku, Havlovicích, Hajnicích nebo v Horní i Dolní Kalné. Na Náchodsku v Horní Radechové zase spadl strom na elektrické vedení. Tu samou situaci řešili i hasiči v Nové Pace, Valdově na Jičínsku.

Počty událostí po okresech (údaj k 3. 1. 15:30 hod.):
Hradec Králové        2
Jičín                3
Náchod            12
Rychnov nad Kněžnou    12
Trutnov            23

Výběr dopoledních dopravních nehod (3. 1. do 12:00 hod.):

Územní odbor Náchod
Náchod – dopravní nehoda – 08:57
Profesionální hasiči z Náchoda vyjížděli k dopravní nehodě nákladního automobilu, který se střetl s vozíčkářem. Osoba byla již při příjezdu jednotek v péči záchranářů. Na místě nehody vyšetřovali policisté.
Velichovky – dopravní nehoda – 08:57
U dopravní nehody nákladního automobilu a dodávky zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a ze Dvora Králové nad Labem. Jedna osoba byla při nehodě zraněna a do péče si ji převzali záchranáři. Silnice do Velichovek byla nehodou zablokována.
Jaroměř – dopravní nehoda – 09:43
Profesionální hasiči z Jaroměře pomáhali při dopravní nehodě kamionu, který hrozil pádem do příkopu. Pravým bokem návěsu se vozidlo nacházelo mimo komunikaci. Řidič si k vyproštění povolal soukromou firmu. Jednotka usměrňovala v místě nehody dopravu, pouštěla kyvadlově osobní automobily. Na místo byli povoláni také silničáři, a to z důvodu kluzké vozovky.
Dolní Radechová – dopravní nehoda – 09:56
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu a autobusu. Autobus sjel do příkopu, ale nehoda se obešla bez zranění. Na místě se nacházelo pět osob včetně řidiče. Jednotky autobus zajistily pomocí vyprošťovacího automobilu a z příkopu jej vysvobodily. Silnice byla částečně v místě nehody zablokována, hasiči museli v místě řídit dopravu. Autobus se jim podařilo vyprostit.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Dobré – dopravní nehoda – 10:17
Profesionální hasiči z Dobrušky zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu v části Kamenice. Automobil hrozil pádem ze srázu do potoka. Při havárii nedošlo ke zranění osob ani k úniku provozních kapalin. Policie musela uzavřít komunikaci, aby mohli hasiči vozidlo vyprostit přes kladku. Nemohli použít vyprošťovací automobil s jeřábem, protože nad vozidlem vedlo elektrické vedení.
České Meziříčí – dopravní nehoda – 10:46
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Opočna i Českého Meziříčí vyjeli k dopravní nehodě naloženého kamionu, která se stala v zatáčce za Českým Meziříčím ve směru na Královu Lhotu. Kamion se převrátil na bok do příkopu, řidič se z něj dostal bez pomoci i bez zranění. Vozidlo odtáhla specializovaná firma.

Územní odbor Trutnov
Dvůr Králové nad Labem – odstranění překážek – 10:10
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem byli povoláni do Tyršovy ulice na výjezdu z města. Uvízlý kamion zde blokoval komunikaci. Jednotka jej odtáhla k benzínové čerpací stanici.
Rudník – dopravní nehoda – 10:11
K dopravní nehodě osobního automobilu spěchali profesionální hasiči z Vrchlabí. Vozidlo sjelo do příkopu mimo komunikaci. Jednu osobu z místa nehody odvezli záchranáři do zdravotnického zařízení.
Suchovršice – dopravní nehoda – 10:55
U dopravní nehody dodávky zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Automobil narazil do mostu, zůstal nakloněn mimo komunikaci a hrozil pádem. Nehoda se obešla bez zranění.