Královéhradecké dožínky letos nebudou

Královéhradecké dožínky letos nebudou

3913
Sdílejte

Představenstvo Regionální agrární komory Královéhradeckého kraje po dohodě s vedením kraje rozhodlo o zrušení letošního ročníku krajských dožínek. Důvodem je nejasný vývoj epidemie koronaviru a opatření proti jeho šíření, které by akce s vysokou návštěvností nesplňovala. Královéhradecký kraj každoročně krajské dožínky podporuje.

„S ohledem na fakt, že každoroční účast Královéhradeckých krajských dožínek přesahuje 30 tisíc účastníků, rozhodli jsme se letošní ročník z důvodu rizika šíření koronaviru zrušit. Omlouváme se všem, ale zdraví vystavovatelů a návštěvníků je přednější. Doufáme, že o to povedenější budou dožínky v roce 2021, na které se už teď moc těšíme,“ uvedla ředitelka Regionální agrární komory Královéhradeckého kraje Hana Pisarčíková.

V dopise adresovaném Královéhradeckému kraji předseda představenstva regionální agrární komory Jaroslav Vojtěch zdůvodňuje, že o neuskutečnění letošního ročníku krajských dožínek dlouho uvažovali, ale po zrušení obdobných akcí jako je Země živitelka a Radešínská Svratka – Národní přehlídka k němu nakonec přistoupili.

„Královéhradecké dožínky každý rok přivedou do krajské metropole desetitisíce návštěvníků a jejich popularita ani v dnešní době neupadá. Byla by škoda snížit vysoko nastavenou laťku z důvodu rizika trvání omezení a nejasného vývoje epidemie koronaviru. Chápeme proto rozhodnutí regionální agrární komory o zrušení letošního ročníku. S panem předsedou Vojtěchem jsme se dohodli na podpoře alespoň menší akce v podobě výročního farmářského trhu v některém podzimním termínu. Královéhradecký kraj je tradičním partnerem tohoto svátku zemědělství a věřím, že tomu tak bude i do budoucna,“ uvedl radní Karel Klíma, do jehož gesce spadá oblast životního prostředí, zemědělství a vodního hospodářství.

Královéhradecké krajské dožínky jsou každoroční oslavou sklizně v regionu. Akce je pořádána s finanční podporou Královéhradeckého kraje a zařazena do programu Calendarium Regina města Hradce Králové. Pořadatelem je Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje.

zdroj: KHK