Zoo ve Dvoře stoupá návštěvnost, loni přišlo 538 tisíc lidí

Zoo ve Dvoře stoupá návštěvnost, loni přišlo 538 tisíc lidí

2809
Sdílejte

Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem v posledních letech stoupá návštěvnost. V roce 2016 areálem prošlo 538.006 návštěvníků, o rok dříve to bylo 494.000 lidí. ČTK to řekla mluvčí zoo Andrea Jiroušová. Na letošní rok zoo plánuje několik investičních akcí, například stavbu nového zimoviště pro kopytníky u areálu safari.

„Po devíti letech se nám podařilo překonat znovu hranici půlmilionové návštěvnosti, to považujeme za velký úspěch. Pomohlo nám k tomu jednak příznivé počasí, ale i velké akce, které se během roku v zoo konaly u příležitosti 70. výročí založení zoo,“ řekla Jiroušová.

Dvorská zoo loni poprvé uspořádala v areálu zahrady vánoční trhy, které během dvou víkendů navštívilo zhruba 6500 lidí. Stánky se zbožím afrických i českých řemeslníků najdou návštěvníci v areálu zoo před vánočními svátky i letos. Zoo na letošek připravuje také tradiční akce, jako například letní africký festival či Týden duchů.

V minulém roce dvorská zoo vybudovala nový vjezd do safari, novou expozici nosorožců či repliku západoafrického městečka Tiébélé. „V roce 2017 to bude v zoo se stavební činností skromnější, ale dojde k přestavbě a rozšíření Restaurantu Lemur, pro kopytníky žijící v safari postavíme nové zimoviště a budeme pokračovat ve výstavbě zimního pavilonu pro žirafy,“ uvedla mluvčí Královédvorské zoo.

vyvoj-navstevnosti-zoo-dvur-kralove-nad-labem

Dvorské zoo, která byla otevřená v roce 1946 a je velmi úspěšná v chovu žiraf, zeber a nosorožců, stoupá návštěvnost už několik let. V roce 2014 areálem prošlo přibližně 464.000 lidí, v roce 2013 zhruba 408.000 lidí a v roce 2012 to bylo 370.000 návštěvníků.

Autor: ČTK

Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz

ZOO můžete navštívit také v zimě a to od 9 do 16 hodin. Více info o ZOO Dvůr Králové nad Labem na www.zoodvurkralove.cz