Známe nej obce České republiky! Které to jsou z východních Čech?

Známe nej obce České republiky! Které to jsou z východních Čech?

2160
Sdílejte

Po dvou měsících skončilo hodnocení všech 251 obcí, které se letos přihlásily do soutěže Vesnice roku. Obce, které v krajském kole získaly prvenství, postupují do celostátního kola soutěže, jehož vítěz získá titul Vesnice roku 2016.

Finalisté soutěže Vesnice roku 2016:
Jihočeský kraj – Cehnice
Jihomoravský kraj – Kozojídky
Karlovarský kraj – Valy

Královéhradecký kraj – Rudník – www.rudnik.czfotogalerie

Porotu přesvědčil všeobecný rozvoj obce, který je i přes povodeň v roce 2013 na vysoké úrovni. Rudník bude Královéhradecký kraj reprezentovat v celostátním kole této soutěže. Za vítězství v krajském kole získá od Ministerstva pro místní rozvoj 1 milion korun.

Díky dlouholeté prestiži, kterou si soutěž stále udržuje, je velkou motivací pro zúčastněné obce. Ten nejvyšší titul nezíská jen tak někdo. Vše je hodnoceno velice pečlivě a výhra je vždy zasloužená, není to jen o materiálních výhodách. Vítězství Rudníku si vážím i proto, že je to obec stižená povodněmi v roce 2013 a v uplynulých třech letech toho museli obyvatelé hodně zvládnout,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, který bude 20. srpna předávat ocenění vítězné obci i dalším zúčastněným.

rudnik-vesnice-roku-2016

Liberecký kraj- Prysk
Moravskoslezský kraj – Velké Hoštice
Olomoucký kraj – Hněvotín

Pardubický kraj – Sebranice – www.sebranice.cz

Vážení občané, s radostí Vám oznamujeme, že vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2016 a držitelem Zlaté stuhy se stala naše obec Sebranice!
Oranžovou stuhou za spolupráci obce se zemědělským subjektem byl oceněn Dolní Újezd a Bílou stuhu za činnost mládeže obdržela obec Leštinka na Chrudimsku.
Tímto bychom vám chtěli poděkovat za aktivní spolupráci na přípravách a průběhu samotného dne D. Od dnešního dne tak můžeme oficiálně používat ocenění Vesnice roku 2016 Pardubického kraje.

sebranice-vesnice-roku-2016

 

 

 

 

 

 
Plzeňský kraj – Konstantinovy Lázně
Středočeský kraj – Úholičky
Ústecký kraj – Nové Sedlo
Vysočina – Lípa
Zlínský kraj – Kašava

Přihlášené obce byly hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

Vyhlašovatelem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR.

Spoluvyhlašovatelem soutěže je Kancelář prezidenta republiky, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo kultury, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Sdružení místních samospráv ČR a jednotlivé kraje v případě krajských kol soutěže.

Více informací na www.vesniceroku.cz