Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje mění složení, Klára Dostálová rezignovala

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje mění složení, Klára Dostálová rezignovala

1691
Sdílejte

V průběhu pondělního jednání zastupitelstva rezignovala na svůj post krajské zastupitelky náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Její náhradnicí v krajském zastupitelstvu by se za zastupitelský klub ANO 2011 měla stát Ing. Monika Štayrová, zastupitelka města Hradec Králové.

Zastupitelé měli znovu hlasovat o zániku mandátu Kláry Dostálové na výzvu ministra vnitra Milana Chovance mimořádně zařazeným bodem na dnešním jednání zastupitelstva. Ministr avizoval, že neodhlasují-li zánik funkce krajští zastupitelé, zbaví mandátu Kláru Dostálovou on sám. Nyní již bývalá zastupitelka Klára Dostálová během své rezignace uvedla, že nechce nechávat zastupitelstvo ani kraj v právní nejistotě.

Zastupitelé již na minulém jednání upozornili na nesoulad v legislativě, který celou situaci zapříčinil. Královéhradecký kraj si v tomto sporu vzal za úkol vyvinout zákonodárnou iniciativu. „Ta by měla navrhovat jednoznačné řešení doposud nezodpovězených sporných otázek, především pak váhu mezi volebním a služebním zákonem, aby se podobný rozpor do budoucna již neopakoval,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Kláru Dostálovou by měla v krajském zastupitelstvu nahradit Monika Štayrová, která zastává v současné době post zastupitelky města Hradec Králové.

Autor: Martina Götzová – www.kr-kralovehradecky.cz