Hledají se další Stavby roku v Pardubickém kraji

Hledají se další Stavby roku v Pardubickém kraji

1282
Sdílejte

Pardubice – Po dvou letech vyhlásil Pardubický kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v České republice další ročník soutěže o Stavbu roku. Soutěž se uskuteční pod záštitou hejtmana Martina Netolického a předsedou poroty bude opět 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Stavby bodují i v celostátní konkurenci

 „Už v minulosti některé úspěšné stavby ze soutěže v Pardubickém kraji uspěly i v celostátní Stavbě roku. Byl to například plavecký bazén v Litomyšli nebo Administrativní centrum Vinice v Pardubicích a dobře si vedla i Základní umělecká škola v Holicích,“ uvedl Roman Línek a pokračoval: „V loňském roce si z každoroční celostátní soutěže jednu z vítězných palem odnesla Stezka v oblacích na Dolní Moravě a Natura Park v Pardubicích získal Cenu Státního fondu životního prostředí a Centra pasivního domu. Vzhledem k tomu, že my pořádáme soutěž jednou za dva roky, mohou se investoři těchto dvou staveb přihlásit i do letošní krajské soutěže.“

To nejlepší za uplynulé dva roky

Do soutěže mohou být přihlášena stavební díla, která byla zhotovena, kolaudována nebo uvedena do provozu v období od 1. července 2015 do 30. června 2017. Stavba musí být zhotovena na území Pardubického kraje. „Cílem soutěže je seznámit odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví, architektury a projektování v Pardubickém kraji,“ řekl Radim Loukota, předseda výboru oblastní kanceláře ČKAIT Pardubice. „Snažíme se tím podpořit a ohodnotit kvalitní realizace staveb v regionu. Pro firmy a architekty je to také příležitost ukázat veřejnosti, že umí dělat kvalitní práci, která se navíc ještě líbí,“ konstatoval další člen poroty Michal Kortyš, náměstek hejtmana Pardubického kraje.

Také tentokrát se soutěží v pěti kategoriích: Rodinné a bytové domy, Stavby občanské vybavenosti, Stavby pro průmysl, zemědělství a vodní hospodářství, Stavby inženýrské a dopravní; veřejná prostranství a Obnova nemovitých kulturních památek. Podrobnosti najdou zájemci na webových stránkách: http://stavbaroku.pardubickykraj.cz/.

Uzávěrka přihlášek je 30. června 2017, vyhlášení je naplánováno na 19. září do sálu Jana Kašpara.

V létě bude hlasovat veřejnost

Po zkušenostech z minulých ročníků chce kraj do hlasování opět zapojit i veřejnost. Ta bude mít možnost hlasovat na internetu o přihlášených stavbách v červenci a srpnu. V roce 2015 veřejnost nejvíce zaujal pardubický park Na Špici.

zdroj: pardubický kraj