Zámek Litomyšl je od dnešního dne „V objetí jarní renesance“

Zámek Litomyšl je od dnešního dne „V objetí jarní renesance“

2514
Sdílejte

Takový je název výstavy, která zpříjemní zahájení návštěvnické sezóny na Státním zámku Litomyšl – památce UNESCO. Výstava bude přístupná zdarma na nádvořích a v zahradě ve dnech 1. a 2. dubna 2017 od 10 do 16 hodin. Zároveň probíhají klasické prohlídky obou návštěvnických okruhů na zámku.

S pozvolným nástupem jara přichází i čas každoročního otevření zámku v Litomyšli návštěvnické veřejnosti. Již tradičně je zahájení návštěvnického provozu spojeno s květinovou výstavou, tentokrát v renesančním duchu. Rok 2017 je totiž Rokem renesanční šlechty. Výstavu s názvem V objetí jarní renesance tvoří přírodní floristické objekty vytvořené pedagogy a studenty oboru Výstavnictví a floristický design Střední školy zahradnické a technické Litomyšl na témata jako renesanční architektura, Leonardo da Vinci, nebo náměty ze slavných renesančních uměleckých děl.

Výstava je přístupná zdarma na zámeckých nádvořích a v zahradě ve dnech 1. a 2. dubna 2017, a to vždy v otvírací hodiny zámku od 10 do 16 hodin. Od 1. dubna 2017 probíhají také klasické prohlídky obou návštěvnických okruhů na zámku.

Nevíte, kudy se dostanete na zámek Litomyšl? Podívejte se do naší mapy