Vydejte se na výlet do Koclířova v sobotu 15. dubna, bude to...

Vydejte se na výlet do Koclířova v sobotu 15. dubna, bude to stát za to!

2204
Sdílejte

Zveme Vás na zahájení turistické sezóny v sobotu 15. dubna. Představí se Vám nejen příroda v bezprostředním okolí, ale blíže se můžete seznámit s obcí Koclířov. Tentokrát bude zhruba 8 km dlouhá trasa pro pěší. Zdatnějším cyklistům můžeme nabídnout trasy delší.

V informačním centru budete mít k dispozici mapy od 11. do 15. dubna. Ve 13 hodin se sejdeme v Koclířově naproti obecnímu úřadu v areálu zdraví. Zde bude připraven doprovodný program pro děti, který organizuje Mateřské a rodinné centrum pro děti Krůček Svitavy. Od 13 do 14 hodin se opět v koclířovském areálu zdraví můžete naučit správné technice Nordic Walking díky prezentaci Dity Urbánkové.

V Koclířově můžete v rámci zahájení turistické sezóny navštívit tři atraktivní stanoviště. Prvním stanovištěm je Českomoravská Fatima, která je novým poutním místem v České republice. Další zastávkou je vyhlídka U Tety. Na parkovišti v obci Koclířov-Hřebeč stojí nádherný dřevěný vyhlídkový altán s posezením včetně poutačů na Důlní stezky. Z vyhlídky je krásný pohled do Moravskotřebovské kotliny na Boršov a Moravskou Třebovou a Malou Hanou.

Poslední zastávkou bude včelařský provoz Reného Kulhana – zde budete mít možnost si prohlédnout hygienické prostory pro zpracování medu a včelařské vybavení. Získáte odpovědi na své dotazy o včelách a včelích produktech a k tomu ještě ochutnáte kvalitní med pocházející z blízkého okolí. Návštěvníci si od 16 hodin budou moci v areálu zdraví poslechnout hudební vystoupení kapely Generace, zakoupit něco dobrého a odpočinout si.
Všechny podrobnosti najdete také na webových stránkách: www.ic.svitavy.cz. Mikroregion Svitavsko zajistil autobusovou dopravu zdarma. Budou vypraveny dva spoje ze Svitav do Koclířova ve 12:30 a 13:30 hodin. Autobus bude odjíždět z parkoviště u Majáku, další nástupní stanoviště bude u sportovní haly Na Střelnici a z parkoviště u restaurace Družba. Cestu zpátky můžete zvládnout po svých, na kole, nebo budete mít možnost odjet opět autobusem v 17 a v 18 hodin. Přijďte strávit příjemný den spolu s námi.