Zámek Litomyšl

Zámek Litomyšl

Státní zámek Litomyšl je vzácnou ukázkou úpravy italského renesančního paláce pro podmínky zaalpských zemí. Byl postaven v 60.–80. letech 16. století Vratislavem Nádherným z Pernštejna jako dar pro milovanou ženu Marii Manrique de Lara. Pernštejnské renesanční sídlo doplnily v 17. a 18. století barokní úpravy provedené dalšími majiteli, Trauttmansdorffy a Waldstein-Wartenbergy, za účasti předních barokních umělců. Unikátem je dochované zámecké rodinné divadlo z roku 1797. V roce 1999 byl zámek zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Základní návštěvnický okruh Vás provede jedinečným zámeckým divadlem a reprezentačními pokoji. Pro milovníky památek je také vypravována prodloužená prohlídka, která Vás kromě výše zmíněných prostor zavede do zámecké kaple a hostinských pokojů z poloviny 19. století.

Více info můžete najít na www.zamek-litomysl.cz

Kudy se dostanete na zámek Litomyšl se můžete podívat do naší mapy.

zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-1zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-2zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-3zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-4zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-5zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-6zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-8zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-9zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-12zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-13zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-14zamek-litomysl-vychodni-cechy-vychodocech-15