Víkendové zásahy hasičů u nehod ve východních Čechách

Víkendové zásahy hasičů u nehod ve východních Čechách

2837
Sdílejte
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Všestary – dopravní nehoda – 30. 11. 06:58

Na komunikaci I/35 na odbočce na Rozběřice havarovala dvě osobní vozidla. Na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Chlumu. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, jedna byla záchranáři převezena do zdravotnického zařízení a druhá byla ošetřena na místě. Jedno z aut skončilo po střetu převrácené na střechu, hasiči však nikoho vyprošťovat nemuseli. Jednotky místo události zajistily, odstranily vozy mimo komunikaci, aby neblokovaly provoz a postaraly se o úklid vozovky. Místo zásahu si následně převzali policisté.

Výrava –dopravní nehoda – 2. 12. 09:14

V obci Výrava došlo k dopravní nehodě, při které osobní vozidlo sjelo do náhonu. Při příjezdu hasičů se u vozu nikdo z posádky nenacházel, bylo zde pravděpodobně delší dobu. Automobil byl uvízlý asi 2 m pod úrovní komunikace a bylo nutné jej vyprostit. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a na pomoc přijela také jednotka z centrální hradecké stanice s vyprošťovacím automobilem. Hasičům se podařilo vůz vyprostit zpět na komunikaci, k úniku provozních kapalin do okolního prostředí nedošlo.

 
 

Hradec Králové– dopravní nehoda – 2. 12. 15:24

Do Stříbrné ulice v hradecké části Svinary vyjížděli v neděli odpoledne profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Havaroval zde osobní automobil, který naboural do plotu rodinného domu, projel zahradou a poškodil zde studnu. Řidič vozu vyvázl z nehody bez zranění. Aby dostali hasiči vozidlo ze zahrady ven, byl na místo události povolán vyprošťovací automobil. Po dobu provádění vyprošťování musela být ulice uzavřena. Hasičům se podařilo vůz uvolnit a dostat jej zpět na silnici. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Myštěves – technická pomoc – 2. 12. 23:52

Profesionální jednotka z Nového Bydžova odstraňovala několikametrový strom, který spadl přes komunikaci mezi obcemi Šaplava a Sukorady v katastru Myštěvsi. Jednotka strom rozřezala pomocí řetězové motorové pily.

 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Červená Třemešná – dopravní nehoda– 1. 12. 11:10

V části Jahodná zasahovali profesionální hasiči z Hořic u dopravní nehody osobního vozidla. Automobil skončil mimo vozovku převrácený na bok. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, postarali se o ni záchranáři. Vyproštění nebylo nutné, nacházela se při příjezdu jednotky mimo havarovaný automobil. Hasiči místo události zajistili, zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních náplní a předali místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Vlkov– požár – 2. 12. 10:03

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Vlkova zasahovali u nahlášeného požáru prken umístěných kolem komínového tělesa. Jednalo se o požár menšího rozsahu, který nezpůsobil žádnou škodu. Hasiči zakázali majiteli komín dále využívat.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Solnice – dopravní nehoda – 30. 11. 01:48

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou  a dobrovolní hasiči ze Solnice zasahovali v části Ještětice, kde došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Vůz havaroval do plotu a nakonec zůstal stát napříč přes silnici, kde tvořil překážku v provozu. Hasiči místo události zajistili, uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a provedli protipožární opatření. Následně se postarali o odstranění vozidla mimo komunikaci a úklid povrchu vozovky.

Solnice – dopravní nehoda – 30. 11. 06:45

K dopravní nehodě dvou osobních a jednoho nákladního vozidla vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice. Oba osobní automobily skončily mimo vozovku, z toho jeden byl převrácený na střechu. Nákladní vozidlo zůstalo stát po střetu na vozovce. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, postarali se o ně záchranáři. Nehoda se stala v ulici Družstevní na komunikaci I/14, průjezd kolem místa nehody byl řízen kyvadlově. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a postarali se o odstranění následků dopravní nehody.

 

Solnice – dopravní nehoda – 1. 12. 07:23

V Solnici havaroval na kruhovém objezdu autobus s necelou čtyřicítkou cestujících na palubě. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Autobus skončil po nehodě nakloněný mimo komunikaci a hrozilo jeho převrácení. Na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice. Všichni cestující se nacházeli po příjezdu jednotek mimo autobus. Hasiči místo události zajistili a nakloněné vozidlo zabezpečili proti pádu. K vyproštění vozidla musela být povolána specializovaná externí firma. Okolnosti dopravní nehody vyšetřuje policie.

 

Skuhrova nad Bělou – dopravní nehoda – 1. 12. 10:27

Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou vyjela do katastru části Nová Ves, kde havaroval osobní automobil. Vůz dostal s největší pravděpodobností smyk, převrátil se přes střechu, narazil do stromu a zůstal na boku částečně v komunikaci. Strom pak spadl přes celou cestu, která se stala rázem neprůjezdnou. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, po příjezdu hasičů se nacházela již mimo havarované vozidlo. Hasiči museli strom rozřezat, následně převrátili vůz zpět na kola a odstranili jej mimo vozovku.

 
 
 

Trnov – dopravní nehoda – 1. 12. 10:46

K dopravní nehodě osobního vozidla se zraněním jedné osoby vyjížděli profesionální hasiči z Dobrušky. Nehoda se stala na silničním úseku mezi Trnovem a Podchlumím. Automobil narazil do stromu. Jednotka místo události zajistila a provedla na havarovaném vozu protipožární opatření.

 

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 2. 12. 04:11

V Štemberkově ulici zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou u dopravní nehody osobního automobilu. Vozidlo narazilo do dopravní značky, při příjezdu hasičů na místo se u něj nikdo nenacházel. Z havarovaného auta unikl olej, jednotka zasypala skvrnu sorbentem a uklidila povrch vozovky. Dále provedla protipožární opatření a odpojila akumulátor. Jednotka asistovala při zajištění odtahu a následně se vrátila na základnu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Lánov –dopravní nehoda– 1. 12. 14:43

V katastru obce Dolní Lánov se stala dopravní nehoda osobního vozidla. Vůz skončil převrácený na bok a měly v něm být zaklíněné tři osoby bez zranění. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného. Po příjezdu jednotek na místo události se nacházely osoby již mimo havarovaný automobil. Po vyšetření nehody policisty se jednotce podařilo havarovaný vůz vyprostit zpět na komunikaci.