Svatováclavská perníková tlačenice v Perníkové chaloupce – středa 28.9.2016

Svatováclavská perníková tlačenice v Perníkové chaloupce – středa 28.9.2016

1856
Sdílejte

Již tradičně se ve svátek svatého Václava sjíždějí do Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic malí i velcí návštěvníci, aby si v rámci Svatováclavské perníkové tlačenice sami mohli zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček – třeba právě ten s motivem českého krále.
Ve státní svátek svatého Václava 28. září 2016 představí Muzeum perníku v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora u Pardubic výsledky svého dvanáctiletého historického výzkumu i sbírkové a dokumentační činnosti. Aktuálně probíhající Petice na záchranu Perníkové chaloupky, která požaduje nápravu likvidační změny územního plánu lokality, má velkou podporu veřejnosti (již více než 17 tisíc signatářů).

Malí i velcí návštěvníci si v rámci Svatováclavské tlačenice perníku budou moci zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček – třeba právě ten s motivem českého krále.

Království perníku otevře své brány v 9 hodin ráno a po celý den až do 16.30 hodin budou mít příchozí návštěvníci možnost nejen nakoupit u řemeslných stánků, seznámit se s ukázkou tradičního zdobení perníčků či vidět šikovné ruce Mistra řezbáře pana ing. Oldřicha Kvapila při vyřezávání perníkových forem, ale k návštěvě bude lákat i Muzeum perníku se svými expozicemi a s Perníkářskou dílnou Ježibaby (poslední prohlídka začne v 16.30 hodin) – a také Červená Karkulka, která se v Perníkové chaloupce schovává před vlkem.

Místní gastronomickou specialitou jsou Pečení holubi, které do úst nejlépe létají v Otesánkově mlsárně. Opravdu prozíravým investorům doporučujeme k zakoupení originální perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí, anebo zvláště oceňované Pardubické zlato a perníčky od Krále perníku.

Program Tlačenice perníku se uskuteční uvnitř budovy Perníkové chaloupky.
Zdroj: www.kudyznudy.cz