Kriminalisté vyřešili další z útoků nožem! Další smyšlená oznámení objasněna

Kriminalisté vyřešili další z útoků nožem! Další smyšlená oznámení objasněna

1398
Sdílejte

TRUTNOVSKO – Kriminalisté vyřešili další z útoků nožem
V průběhu pátečního dne i večera trutnovští kriminalisté objasnili další z fyzických útoků nožem, ke kterým došlo v uplynulém víkendu na území města Trutnova.
Třiačtyřicetiletý muž krátce po půlnoci na neděli 18. září 2016 na linku 158 oznámil, že byl u budovy ČEZu v Horním Starém Městě napaden. Ve své výpovědi policistům uvedl, že mu měl pachatel způsobit řeznou ránu v horní polovině těla.
Kriminalisté však v průběhu vyšetřování zjistili, že jeho tvrzení je nepravdivé a nakonec i sám oznamovatel přiznal, že si vše vymyslel a zranění, které utrpěl, mu nebylo způsobeno útočníkem s nožem.
Trutnovská policie i nadále intenzivně vyšetřuje poslední ze tří napadení nožem, ke kterým došlo minulý víkend v Trutnově.

Trutnovští občané si mohou oddychnout! Policisté objasnili do týdne všechna napadení z minulého víkendu .
Během uplynulého víkendu měli trutnovští policisté napilno. Zaměstnali je neznámí útočníci, kteří od pátku 16. září do neděle 18. září napadli v centru Trutnova a v Dolním a Horním Starém Městě čtyři osoby. Všechny případy se podařilo do týdne policistům objasnit!
V pátek, dne 16. září 2016 krátce před dvaadvacátou hodinou, zaútočil v Trutnově na stezce pro pěší a cyklisty, která vede podél řeky Úpy směrem k sídlišti Zelená louka, na mladou ženu neznámý cyklista. Ženě způsobil bodné poranění, se kterým skončila v nemocnici. Po útočníkovi začali policisté okamžitě pátrat. Na základě intenzivního šetření, které od začátku případu probíhalo, dále masivního nasazení policejních hlídek v centru města v denních i nočních hodinách a na základě získaných informací od spoluobčanů byl včera okolo 22. hodiny v Trutnově zadržen 38 letý muž.
Podezřelý se následně policistům přiznal, že minulý týden na výše uvedeném místě napadl mladou ženu s tím, že se jednalo o loupežný motiv. Případ si proto převzali kolegové ze Služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, kteří podezřelého obvinili z loupeže. Vzhledem k tomu, že tímto činem byla způsobena těžká újma na zdraví, hrozí obviněnému trest odnětí svobody na 5 až 12 let. Policejní komisař podá podnět na podání návrhu na vazební stíhání obviněného.

nprap. Pižlová Šárka, DiS.
tisková mluvčí Trutnov