1. Svatováclavská slavnost na zámku Svijany – středa 29.9.2016

1. Svatováclavská slavnost na zámku Svijany – středa 29.9.2016

1681
Sdílejte

Přijďte s námi oslavit den Svatého Václava, patrona českého piva! 1. Svatováclavská slavnost na zámku Svijany se koná ve středu 28. září 2016 od 10:00 do 18:00 hodin. Vstup na slavnost je zdarma!

A na co se na slavnosti můžete těšit? Pořadatelé připravili na zámku Svijany bohatý program pro celou rodinu.
Můžete navštívit řemeslný jarmark, na kterém kromě ukázek tradičních řemesel můžete zakoupit výrobky od místních řemeslníků. Některá řemesla si můžete sami i vyzkoušet. Na jarmarku si také můžete pochutnat na dobrotách od místních výrobců. K obědu budeme rožnit selátko, které můžete zapít Svijanským pivem. O výbornou kávu se postará Sweet City.

Semínko země z Turnova pro vaše děti připravilo tvořivé dílničky a dobrodružnou hru. Motto dětského programu je „Dětství a hrátky pár století zpátky.“ Nejmenší děti se také můžou těšit na klasické loutkové divadlo v podání libereckého divadelního souboru Spojáček.

Po celý den vás budou bavit jarmareční divadelníci z Panoptika Maxe Fische. Přivezou s sebou také provazochodeckou školu, pojízdný zvěřinec se škrtiči a tradiční flašinet. Během odpoledne vystoupí písničkářka Kaya se svým doprovodem.

Pro milovníky piva tu připravili pivní degustaci a soutěžní kvíz. K dispozici bude také pivní samoobsluha se školou čepování.

Během slavnosti máte možnost zúčastnit se komentované prohlídky zámku nebo pivovaru za zvýhodněné vstupné 50,- Kč. Doporučujeme rezervaci místa předem.

Zchátralý areál koupil roku 2013 nedaleký Pivovar Svijany, kterému se zámek podařilo zrekonstruovat do podoby, jakou měl na přelomu 17. a 18. století.

V zámku si prohlédnete unikátní archeologickou expozici, výstavu o rodech Valdštejnů a Vartenberků nebo interaktivní expozici historie pivovarnictví. Nejcennějším exponátem je bronzový poklad tak zvaných svijanských labutěk, který byl naleze roku 1854. Skládá se z kultovních předmětů – umělecky zpracovaného bronzu z 9. a 10. století před naším letopočtem. Archeologové se také pokusili zrekonstruovat vozíček, na němž byly ozdoby použité. Mimo to si prohlédnete také zrekonstruovaný interiér zámku včetně kaple s restaurovanými stropními freskami.

Zámek se nachází přímo naproti pivovaru Svijany.

Zdroj: www.kudyznudy.cz