Safari Park Dvůr Králové ovládnou dýně a strašidla. Týden duchů až do...

Safari Park Dvůr Králové ovládnou dýně a strašidla. Týden duchů až do 3. listopadu

2420
Sdílejte

V Safari Parku Dvůr Králové byla v sobotu 27. října zahájena devítidenní podzimní akce Týden duchů. Návštěvníky čeká tradiční dlabání dýní, magickou atmosféru zahrady navodí strašidelná výzdoba, obživlý duch z Afriky nebo sraz strašidel, který proběhne v sobotu 3. listopadu.

Během celého Týdne duchů si budou moct návštěvníci každý den na určených stanovištích vydlabat dýně dle své fantazie a umístit na libovolné místo v zahradě. Večer tak díky tomu areál ožije stovkami rozsvícených dýňových strašidýlek. O víkendech pak bude možné vyrobit si i svého strašáka z přírodnin pod vedením umělkyně Matyldy.

Program akce doplní o víkendech a podzimních prázdninách noční pozorování netopýrů, večerní komentované prohlídky zahrady s loučemi, africký duch nebo dýňové enrichmenty pro zvířata. V úterý 30. října navíc proběhne Den s Lesy ČR, který nabídne dětem i dospělým soutěžní stezku s několika stanovišti za poznáním české přírody.
Týden duchů vyvrcholí v sobotu 3. listopadu. V podvečer si v zahradě uspořádá sraz mnoho známých i méně známých strašidel. Otestovat svou odvahu a vydat se na strašidelnou stezku mezi čarodějnice, kostlivce a jiné příšery bude možné od 16 hodin. Stezka odvahy je pořádána ve spolupráci se spolkem STŘEMCHA z Bílé Třemešné.

Pokladna zahrady bude během Týdne duchů, který potrvá až do 4. listopadu, otevřena od 9 do 18 hodin, zůstat ale můžete i déle. V provozu bude rovněž lanový park Katika Miti.

Zveme vás do Safari Parku Dvůr Králové na oblíbenou podzimní akci Týden duchů, která bude probíhat od 27. října do 4. listopadu.

Dlabání dýní

(každý den od 9.00 do 17.00)
Během celého týdne duchů můžete v safari parku zdarma dlabat dýně podle své fantazie, vložit do nich přinesenou nebo u nás zakoupenou čajovou svíčku a takto rozzářený výtvor umístit kamkoli po areálu. Doporučujeme ale přinést si vlastní pomůcky, zejména nůž a lžíci. Prosíme, abyste si vydlabané dýně neodnášeli domů, jejich úkolem je zdobit safari park pro ostatní návštěvníky.
Výroba strašáků

(27. – 28. 10. a 3. a 4. 11. od 11:00 do 15:00)
Podobně jako vydlabat dýni si můžete ve vybrané dny během Týdne duchů vyrobit i malého strašáka. Materiál i „know how“ vám na stanovišti dodají naši pracovníci.

Africký duch

(27. – 30. 10. a 3. – 4. 11., 12:00 – 15:00)
Seznamte se s obživlým africkým duchem, najděte odvahu se s ním vyfotit a podělte se o něj se svými přáteli a blízkými na Facebooku a Instagramu #tydenduchu #africkyduch #safariparkdvurkralove

Sraz strašidel

(sobota 3. 11.)
První listopadovou sobotu ožije zahrada mnoha děsivými duchy a strašidly. Ti si pro dětské návštěvníky připravili speciální úkoly. Sraz těch nejznámějších strašáků je od 16.00 do 19.00. Stezka odvahy je pořádána ve spolupráci se spolkem STŘEMCHA z Bílé Třemešné.


 

Noční pozorování netopýrů s povídáním zakončené komentovanou prohlídkou zahrady s ohnivými loučemi

(soboty 27. 10. a 3. 11., 17:30 – 19:30)
Procházka po safari parku spojená s pozorováním a vyprávěním o netopýrech a večerní komentovaná prohlídka zahrady za svitu zapálených loučí

Samostatné komentované prohlídky zahrady s ohnivými loučemi

(28. – 29. 10.  a 2. 11. od 17:30)
Večerní komentovaná prohlídka zahrady za svitu zapálených loučí

Den s Lesy ČR

(30. 10.)
S pracovníky Lesy ČR můžete během úterý od 13 do 16 hodin na několika herních a vzdělávacích stanovištích poznávat a učit se o  naší přírodě. Akce proběhne na dětském hřišti naproti Zooshopu.

Enrichmenty pro zvířata

Dýňová překvapení pro zvířata
13.0014.00
So 27. 10.psi ušatílevharti
Ne 28. 10.lemuřiorangutani
Po 29. 10.šimpanzisurikaty
Út 30. 10.slonihrabáči
So 3. 11.surikatyhyeny
Ne 4. 11.drilovélvi