Bonjour Pardubice – 31. října – 21. listopadu 2018 – Francie v...

Bonjour Pardubice – 31. října – 21. listopadu 2018 – Francie v Pardubicích

1413
Sdílejte

Od 31. října do 21. listopadu Francie se usazuje v Pardubicích! V tomto období se totiž koná první ročník festivalu Bonjour Pardubice! Alliance Française de Pardubice vám nabídne desítku akcí, které vám umožní zažít setkání francouzské kultury s městem Pardubice. Představení, koncerty, výstavy otevřené všem, kteří chtějí objevit krásy Hexagonu jedinečným způsobem.

Na zahájení tohoto ročníku festivalu Bonjour Pardubice! si Francouzská aliance připomene stoleté výročí založení Československé republiky. Při této příležitosti proběhne 31. října vernisáž výstavy “Vznik Československých legií” v Turistickém informačním centru od 18h00. Festival bude pokračovat 1. listopadu v Divadle Exil s divadelním představením určeným žákům základních škol: Wow Magic Show. Interaktivní představení, které potěší jak velké, tak i malé diváky. Učitelé mohou učinit rezervaci ve Francouzské alianci a vzít své žáky na tuto magickou podívanou!
Abychom zůstali na „divadelních prknech“, 2. – 3. listopadu přivítají Automatické mlýny ve svých prostorách Nitroscop, tvorbu francouzsko-české divadelní společnosti Cabaret Nomade. Rozdělené do 6ti prostor, tedy do 6ti scén vám tato divadelní kreace nabídne originální formu představení vytvářené v tváří v tvář mezi hercem a divákem. Obě dvě představení začnou v 17 h.





5. listopadu oblékneme Pardubice do nových barev! Francouzský malíř a ilustrátor Grégory Pouillat nás poctí svoji malbou na pardubických legálních zdech na Slovanech v Pardubicích. Umělec bude tvořit celé odpoledne, takže zveme všechny zvědavce, aby se přišli na Grégoryho podívat. Den zakončí autor představením svého díla a diskuzí. 6. listopadu bude Grégory pokračovat představováním své tvorby, ale tentokrát se středoškolskými studenty na Gymnáziu v Chrudimi. Umělec studentům nabídne workshop tvorby pomocí malířské šablony. Další francouzský umělec bude poctěn 6. listopadu: Cil Vert. Mladý ilustrátor aktivistických časopisů je také autorem autobiografických komiksů. V Krajské knihovně Pardubice budete moci objevit jeho svět plný humoru a lidskosti na vernisáži, která začne v 18h. Náladu proměníme 8. listopadu, kdy od 21h budete vibrovat za zvuků elektronické hudby skupiny L´Age d´Or pocházející z Grenoblu. Jejich zvukovému a vizuálnímu vesmíru budou nadcházet hiphopové rytmy umělce Dj One Up pocházejícího z francouzského Nantes, který roztančí Pardubice! Navážeme 9. listopadu, kdy umělci Dj povedou workshopy pro studenty i veřejnost.

Ve spolupráci s Filmovým klubem Pardubice bude pořádána projekce filmu L’atelier francouzského režiséra Laurenta Canteta. Očekáváme vás 12. listopadu v kině Cinestar, kde vás vtáhne příběh mladíka Antoina, který tvoří v letním ateliéru psaní spolu s dalšími mladými lidmi. Mají za úkol společně napsat černý román pod vedením autorky románů jménem Olivia. Tato práce odhalí minulost dělnického města, každodennosti mladých lidí, ale také temnou a krutou vizi Antoinova světa. Dále vás Francouzská aliance zve do svých prostor na tematickou přednášku dne 14. listopadu. Po přednášce o zámcích Aquitenského regionu, které sloužily jako filmové kulisy, budou moci účastníci ochutnat kulinářské speciality z Aquitenského regionu. Ve spolupráci s Europe direct Pardubice vám nabídneme možnost upustit uzdy vaší kreativity během ruční dílny vedenou společností Tvoje dílna dne 19. listopadu! Rychle si zamluvte místo a namalujte si svůj snídaňový hrníček z porcelánu. Můžete si vybrat mezi třemi ateliéry, které se budou konat v prostorách Ekocentra Paleta – Natura Park v Pardubicích: v 14.30 h, v 16 h v 17.30 h.




zdroj: ipardubice.cz