První miminka Královéhradeckého kraje roku 2020 – malá Táňa z Trutnova a...

První miminka Královéhradeckého kraje roku 2020 – malá Táňa z Trutnova a Miroslav z Malých Svatoňovic, v Hradci Králové Magdalénka

5585
Sdílejte

V porodnicích Královéhradeckého kraje se během noci ze Silvestra na Nový rok narodily celkem tři děti. První děvče přišlo na svět v porodnici Oblastní nemocnice Trutnov v čase 2:11 po půlnoci. Je to holčička se jménem Táňa, vážící 3680g a měřící 51 cm. Rodiče žijí v Trutnově. První chlapec se narodil 1. 1. 2020 ve 4:25 v porodnici Oblastní nemocnice Náchod, jmenuje se Miroslav a jeho míry jsou 3975g a 50 cm. Rodina bydlí v Malých Svatoňovicích. Jménem Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přejeme našim novorozencům do života mnoho zdraví, energie, pohody a lásky!

První miminko roku 2020 s trvalým bydlištěm v Hradci Králové se narodilo na Nový rok v hradecké fakultní nemocnici přesně v 18 hodin a 18 minut. Magdaléna Jirásková vážila 3210 gramů.

Malá Magdalénka se narodila jako třetí novoroční miminko v hradecké fakultní nemocnici, ale první s trvalým pobytem v Hradci. Spolu s maminkou jsou obě v pořádku a v porodnici je dnes navštíví také primátor města Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Pro maminku je připravena květina a také finanční dar od města ve výši pěti tisíc korun. Zlatou pamětní medaili v hodnotě téměř deseti tisíc korun dostane Magdaléna během slavnostního vítání občánků na jaře v Divadle Drak.

zdroj: www.zhkhk.cz