Prosíme o sdílení – Policisté hledají svědky nouzového přistání ultralightu na Trutnovsku

Prosíme o sdílení – Policisté hledají svědky nouzového přistání ultralightu na Trutnovsku

2540
Sdílejte

Kriminalisté i nadále provádí důkladné šetření celé události a vyhodnocují veškeré poznatky. Případ vyšetřují prozatím pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, kde zákon pamatuje až ročním trestem odnětí svobody nebo zákazem činnosti. V průběhu šetření se však může právní kvalifikace ještě změnit, či rozšířit.

V této chvíli se policisté obrací na případné další svědky události, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k objasnění všech okolností případu. Pokud máte jakýkoliv poznatek, nebo jste místem projížděli přímo v době kolize letadla s dráty elektrického vedení, kontaktujte linku 158. Děkujeme.

Původní zpráva k nehodě

Krátce po půl šesté večer 23. srpna 2019 obdržel operační důstojník oznámení o střetu letadla s dráty elektrického vedení v obci Chotěvice na Trutnovsku. Očití svědci uvedli, že stroj měl po střetu odletět z místa pryč. Stěžejní informací přitom pro další postup bylo, zjistit odkud letadlo letělo a kam a zda vůbec přistálo a kde. Na místě se potvrdila informace z prvotního oznámení o poškozeném elektrickém vedení.

Ultralight byl posléze policejní hlídkou objeven na poli poblíž Chotěvic, kde nouzově přistál. Čtyřiačtyřicetiletý pilot vyvázl z manévru bez zranění. Na místě provedená dechová zkouška u něj přítomnost alkoholu vyloučila. Zřejmě vlivem střetu s dráty elektrického vedení došlo k poškození ultralightu. Policisté místo události zadokumentovali a ohledali a veškeré okolnosti příčiny této letecké nehody budou předmětem dalšího zkoumání. Na místě spolu s policisty zasahoval i Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje.