Den otevřených dveří na přehradě Les království – sobota 28. září 2019

Den otevřených dveří na přehradě Les království – sobota 28. září 2019

4182
Sdílejte

Vodní dílo Les Království slaví v letošním roce 100 let od svého dokončení. Při této příležitosti uspořádá Povodí Labe v sobotu 28. září 2019 Den otevřených dveří. Návštěvníci se v době od 9 do 16 hodin budou moci seznámit s historií i současností oblíbené přehrady a prohlédnout si nově zrekonstruované objekty památkově chráněného komplexu.

Rámcový program

Během dne budou návštěvníkům představeny zrekonstruované části vodního díla, které je národní kulturní památkou.
Na několika místech bude poskytován výklad vodohospodářskými odborníky, kteří budou připraveni zodpovědět dotazy všem zájemcům.
Pro 500 návštěvníků bude připraven také vědomostní kvíz (tužku s sebou), odměnou za správné odpovědi bude pamětní mince.
Návštěvníci si budou moci prohlédnout i nově opravený dům hrázného. Tady je však třeba počítat s omezenou kapacitou, takže se pravděpodobně nedostane na všechny zájemce. Rovněž je třeba
brát ohled na to, že zde není bezbariérová úprava.
Prohlídky vodní elektrárny budou v režii jejího provozovatele, i zde je kapacita návštěvníků omezená.
Součástí programu nebude prohlídka chodby v hrázi přehrady.

Dopravní omezení

V době konání akce bude zakázán průjezd přes hráz přehrady (bude v platnosti 28.9.2019 od 8 do 17 hodin). Žádáme všechny, aby tuto dočasnou úpravu respektovali a řídili se pokyny
organizátorů. Parkování pro návštěvníky Dne otevřených dveří bude organizováno na příjezdu od Bílé Třemešné (pouze osobní automobily).