Požár zničil v Třebechovicích pod Orebem – Nepasicích na Hradecku nákladní vozidlo...

Požár zničil v Třebechovicích pod Orebem – Nepasicích na Hradecku nákladní vozidlo s pečivem

1214
Sdílejte

K požáru nákladního vozidla převážející pečivo došlo 6. listopadu 2015 ráno na silnici v Třebechovicích pod Orebem – Nepasicích na Hradecku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 04:36 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem.

pozar-automobilu-trebechovice-pod-orebem-3 pozar-automobilu-trebechovice-pod-orebem-2 pozar-automobilu-trebechovice-pod-orebem-1 pozar-automobilu-trebechovice-pod-orebem

Při příjezdu jednotek na místo byl nákladní vůz celý v plamenech. Vlivem velkého žáru došlo k poškození nákladního prostoru a částečnému vysypání přepravovaného pečiva. Kvůli plastovým přepravkám, hořícím pohonným hmotám a dalším hořlavým látkám museli hasiči použít pěnu. Požár se jim podařilo lokalizovat v 05:28 hodin a zlikvidovat v 10.00 hodin dopoledne.

Na místo se dostavilo náhradní vozidlo, které naložilo část nákladu, a také pracovníci Správy a údržby silnic, kteří zajistili poškozený povrch vozovky. Zničený automobil byl naložen na odtah a za asistence hasičů odvezen do areálu přepravce. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

Příčinou vzniku požáru byla technická závada. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje