Požár v Kostelecká Lhota na Rychnovsku v domě byla nalezena osoba bez...

Požár v Kostelecká Lhota na Rychnovsku v domě byla nalezena osoba bez známek života

1708
Sdílejte

Tři jednotky hasičů byly 6. října 2015 v noci přivolány k požáru rodinného domu v obci Kostelecká Lhota na Rychnovsku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 02:25 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dále dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí a Častolovic.

Při příjezdu první jednotky na místo hořelo v místnosti v přízemí dvoupodlažního rodinného domu, kde byla nalezena osoba bez známek života. Uvnitř domu bylo nahromaděné velké množství odpadu a různého materiálu, což hasičům komplikovalo přístup do pokojů i samotný hasební zásah.

pozar-kostelecka-lhota-2 pozar-kostelecka-lhota-1 pozar-kostelecka-lhota

Hasiči vynesli celkem tři propanbutanové lahve, které našli v domě a po ohledání a zadokumentování události Policií ČR vynesli odpad a vybavení ze zasaženého pokoje. Požár zlikvidovali krátce před šestou hodinou ráno. Další místnosti byly poškozeny zplodinami hoření.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí jeden milion korun. Příčiny a okolnosti vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje