Hasiči zachraňovali při požáru přístřešku v obci Otovice na Náchodsku jednu osobu...

Hasiči zachraňovali při požáru přístřešku v obci Otovice na Náchodsku jednu osobu z patra rodinného domu.

2304
Sdílejte

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci ze soboty na neděli 27. září 2015 u požáru dřevěného přístřešku u rodinného domu v obci Otovice na Náchodsku. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen v 00:49 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Broumova, dobrovolní hasiči z Otovic, Broumova a Martínkovic.

Při příjezdu první jednotky na místo hořel přístavek o rozměrech zhruba devět krát devět metrů. Ten byl využívaný jako dílna na opravu zahradního nářadí. Uvnitř byla také kamna, na kterých uživatel domu vařil potraviny pro zvířata.

pozar-otovice-nachod-29-9-2015-3 pozar-otovice-nachod-29-9-2015-2 pozar-otovice-nachod-29-9-2015-1 pozar-otovice-nachod-29-9-2015

Právě od kamen došlo s největší pravděpodobností k požáru přístřešku, který přivolaní hasiči dostali pod kontrolu dříve, než se stačil rozšířit i na přilehlý rodinný dům. Do obytného domu se dostal kouř, který uvěznil uživatele domu ve druhém patře. Toho zachránili hasiči pomocí žebříku.

Muž byl následně předán do péče záchranné služby, která ho vyšetřila a nechala na místě události. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 1,5 milionu korun. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje