Pět zraněných při nehodě autobusu U Černčic

Pět zraněných při nehodě autobusu U Černčic

2613
Sdílejte

Autobus vyjel mimo komunikaci, narazil do stromů podél komunikace a zůstal stát v příkopu. Hlášení o dopravní nehodě linkového autobusu přijalo krajské operační a informační středisko HZS ve čtvrtek ráno v 07:46 hod. V tu dobu jelo v autobuse celkem 19 cestujících a řidič. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, narazilo do stromů podél komunikace a skončilo v příkopu. Pět osob bylo při nehodě zraněno, záchranáři je transportovali do nemocnic v Hradci Králové a Náchodě.

Na místo bylo vysláno celkem pět jednotek hasičů, včetně evakuačního autobusu z Hradce Králové. Všechny osoby se dostaly mimo havarovaný autobus, nikdo nebyl zaklíněn a hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. Jednotky místo zásahu zajistily a zabezpečily vozidlo proti vzniku požáru. Do evakuačního autobusu nastoupilo celkem osm cestujících, kteří s ním dále pokračovali v jízdě. Zbytek cestujících si zařídil odvoz vlastními silami.

Komunikace č. 308 musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Hasiči se po došetření nehody postarají o úklid komunikace. Vyproštění havarovaného autobusu si zajistil přímo dopravce.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dobruška, Jaroměř a Hradec Králové a jednotky SDH Nové Město nad Metují a Opočno.
utobu