Pardubický kraj si platí blogera, aby chválil kraj. Obyvatelům se to nelíbí

Pardubický kraj si platí blogera, aby chválil kraj. Obyvatelům se to nelíbí

2718
Sdílejte

Během uplynulého víkendu upozornil portál idnes.cz na placenou propagaci Pardubického kraje, kterou si kraj kupuje pozitivní články v rámci webu a facebooku Honza na výletech.

Začal jsem pracovat jako obchoďák, tudíž pořád někam jezdím a řekl jsem si, že bych si mohl založit svůj blog o zajímavých místech, které cestou uvidím nebo kde se zastavím se mrknout,“ napsal ve svém prvním příspěvku v srpnu 2015.

Honza ale neexistuje, fiktivní postavu vytvořil Julian Záhorovský, který nyní pracuje jako specialista komunikace pro sociální sítě České pošty. Na Facebooku zveřejňuje každé dva týdny jednu reportáž. Za to mu Pardubický kraj platí 20 tisíc korun měsíčně. MF DNES to zjistila z registru smluv.

Měl jsem nápad, jak nenásilně propagovat různá místa kraje. Aby z toho vyplynulo, že si nějaký kluk založil blog, jak je to dnes obvyklé. Nabídl jsem to vedení kraje, chvíli jsme se bavili o formě, ale pak jsme se dohodli,“ uvedl Julian Záhorovský pro idnes.cz.

Moc se mi to líbí, je to neformální představení Pardubického kraje, návštěvnost není špatná. Není v tom žádná politika,“ uvedl k věci hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Hlavní vtip nápadu spočívá v tom, že nikdo ze čtenářů si jej nebude spojovat s tím, že jde o propagaci placenou z veřejných peněz. „Jedním z cílů projektu je jeho působení mimo strukturu kraje. Právě jeho autentičnost v podobě nezávislého blogu je jednou z přidaných hodnot,“ uvedl Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje pro server idnes.cz.

Z diskuze zle ale vyčíst, že lidé už tak nadšení, jako vedení kraje, nejsou. Cena za zveřejňované články se jim zdá příliš vysoká. Nelíbí se jim ani to, že si kraj takto kupuje svoji popularitu, což se jim zdá neetické.

Radek Haňáček
Za dvě reportáže za měsíc 20 000kč to si děláte srandu to se to rozdává to je zas nějaká tlačenka ne?Rv!!

Jiří Fogel
Lhaní ve formě 2 článků za měsíc bratru za 20000/měs, kdo na to má, že?Rv

Libor Filák
Jaký článek si objedná Netolický o krásné nové sportovní hale v České třebové?

Pavel Janata
Tak to fakt čumím, jak lze utrácet peníze daňových poplatníků. A ten krákora to snad ještě považuje za normální…

Pavel Fürst
Nejvtipnější je prohlášení, že se četnost článků musela snížit, protože už není o čem psát. A tak Julek dál pobírá 20 K měsíčně i když už o něčem psal několikrát 🙂 Arogance lidí z toho kraje je neuvěřitelná…

Marek Vokál
úplně nejlepší na tom je, že se to hejtmanovi zdá vše OK … pseudonezávislý blog, placený ze státního rozpočtu … Rv

Petr Atmel
Ani mě to nepřekvapuje u tohohle nesympatickyho joudy.Daleko horší je,že se pod tuhle podvodnou propagaci podepisuje vedení kraje a ani mu to nepřijde za verejny penize ostudny.

Petr Kolář
Podvodná vylhaná samochvála … Navíc předražená … Rv

Václav Pchálek
Tak to je neskutečný skandál… Zcela bez skrupulí přizná samochválu, a vůbec mu to nepřijde divné. Inu, kde vládnou prachy, končí každá ideologie…RvRvRv
Končím se čtením blogů…

Jan Čermák
ale, že si to superstáří chlapec dobře zařídil!… Udělá si reklamu a ještě za ni dostane od kraje zaplaceno!!

A teď prý vrátí chechtáky a bude vše OK, že?!!!!!!;-D

David Herian
Jo jo, je třeba podojit vše co jde-EU, stát, kraj, obec. ;-€;-€;-€

Tomáš Černý
Jo vlastne Pardubicky kraj a hejtman Netolicky… To je ten, co se nedavno v TV rozciloval kvuli spadle strese haly v C. Trebove. Ze by vec na objednavku, aby mel Julek o cem psat, kdyz zajimavych mist v kraji ubyva?

Martin Pipek
Takže co si z toho odnasim. Pardubický kraj nemá moc co nabídnout, když už po roce není o čem psát = měli by asi zlepšit pořádání akcí pro turisty. Musí si platit vymyšlenou postavu, aby vůbec někdo o akcích a místech psal. Platí 20 000 měsíčně za názor, který je předem stanovený z radnice. Pan Julian má tak skvělou kapelu, že si ji sám jako vymyšlená postava vychválil, kdo jiný no to udělal. Je to jenom kapka v politickém moři, ale krásne to ukazuje, jak se to dělá…

Petr Frydl
kdyby ti i.ioti radeji vypsali skolni soutěž každých 14 dnu za 10tku pro zaka/studenta, který napise o kraji nejlepší clanek, tak by udelali lip..

Luboš Preclík
Neuvěřitelné! A ještě si za peníze poplatníků dělá reklamu na kapelu a CD! Co by za to jiní muzikanti dali.

Luděk Jelínek
Nu, obrázek této země. Čím víc lhaní, tím víc peněz. Smutné, velice smutné, jeden bezpáteřní jedinec a prohnilí politici. :-/

Jaký názor máte Vy?
honza-na-vyletech