Nehody, záplava, boj se sněhem – Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ze dne...

Nehody, záplava, boj se sněhem – Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ze dne 31. ledna 2017

2903
Sdílejte
Dopravní nehoda Kasalice

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli v osm hodin ráno k dopravní nehodě osobního vozidla, která se stala v hradecké městské části Svinary. Mladá řidička z dosud nejasných příčin vyjela ze silnice a narazila do dopravní značky. Devatenáctiletá dívka vyvázla bez zranění. Hasiči odpojili u havarovaného vozidla Renault Clio autobaterii a po příjezdu Policie ČR se vrátili zpět na základnu. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
Dopravní nehoda Svinary
Dopravní nehoda Svinary
Dopravní nehoda Svinary
Dopravní nehoda Svinary
Dopravní nehoda Svinary
Dopravní nehoda Svinary

Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního vozidla u obce Benátky. Na místo události vyjeli v 08:08 hodin hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice. Zasahující jednotka hasičů vyprostila vozidlo zpět na vozovku a poté se vrátila zpět na základnu.

Dvě jednotky královéhradeckých profesionálních hasičů ze stanice Pražská a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou zasahovaly v devět hodin ráno na dálnici D11. Na 69,5 kilometru ve směru na Prahu havarovalo osobní vozidlo, které skončilo mimo dálnici. Jeho řidič vyvázl bez zranění. Hasiči odpojili u vozidla autobaterii a vrátili se zpět na základny.

O několik minut později byly obě jednotky královéhradeckých hasičů ze stanice Pražská a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou povolány na silnici nedaleko dálnice D11 na území Pardubického kraje. V lesním úseku mezi obcemi Pravy a Kasalice havarovala třiadvacetiletá řidička osobního vozidla Škoda Fabia. Automobil skončil v lese na boku. Nezraněná řidička se nemohla sama dostat z osobního auta. Hasiči vyřízli čelní sklo automobilu a ženu vyprostili. Následně zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin. (foto: stanice HK – Pražská)
Dopravní nehoda Kasalice
Dopravní nehoda Kasalice
Dopravní nehoda Kasalice
Dopravní nehoda Kasalice
Dopravní nehoda Kasalice
Dopravní nehoda Kasalice

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská a dobrovolných hasičů z Nechanic byly v 11:00 hodin vyslány na pomoc řidiči dodávky, který uvízl na silnici mezi Nechanicemi a Lubnem. Vozidlo sjelo do sněhové závěje, ze které nemohlo vyjet. Hasiči vyprostili dodávku zpět na vozovku. (foto: stanice HK – Pražská)

Dopravní nehoda Lubno
Dopravní nehoda Lubno
Dopravní nehoda Lubno
Dopravní nehoda Lubno

Jedna osoba byla zraněna při střetu dvou osobních vozidel na Pospíšilově třídě v Hradci Králové. Na místo události vyjeli krátce po 11:00 hodině profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že řidič osobního vozidla Dacia z dosud nejasných příčin narazil do odstaveného osobního vozidla Škoda Octavia. Řidič prvního automobilu byl zraněn a převezen záchrannou službou do nemocnice. Hasiči u Dacie odpojili autobaterii a zamezili úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
Dopravní nehoda Pospíšilova
Dopravní nehoda Pospíšilova
Dopravní nehoda Pospíšilova
Dopravní nehoda Pospíšilova
Dopravní nehoda Pospíšilova
Dopravní nehoda Pospíšilova

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela ve 20:03 hodin k hlášenému požáru v prostoru supermarketu v ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové. Po příjezdu na místo byli hasiči informováni, že se jednalo o chybné sepnutí čidla elektrické požární signalizace.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská a Hořic vyjely ve 22:38 hodin do obce Sadová. Na železniční zastávce seděl muž, který měl v úmyslu ukončit svůj život. Železniční doprava byla v místě dočasně zastavena. Muže se podařilo po chvíli přesvědčit, aby upustil od svého úmyslu a byl předán do péče záchranné služby. Provoz na trati byl po 23. hodině obnoven.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice vyjeli před čtvrtou hodinou ráno k hlášenému požáru v supermarketu ve Štemberkově ulici v Rychnově nad Kněžnou. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k chybnému sepnutí čidla elektrické požární signalizace.

Rychnovští profesionálové vyjeli krátce po sedmé hodině ráno k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Lokot. Řidička z dosud nejasných příčin vyjela ze silnice a narazila do dopravní značky. Vozidlo následně skončilo v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zabezpečili automobil proti požáru a úniku provozních kapalin.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda, která se stala včera v 07:56 hodin na silnici mezi Týništěm nad Orlicí a Křivicemi. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí. Osobní vůz skončil po nehodě na střeše. Při příjezdu byl jeho řidič venku a bez známek zranění. Hasiči převrátili automobil zpět na kola, odpojili autobaterii a odtáhli ho mimo komunikaci.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Borohrádku vyjely ve 13:02 hodin k vyproštění autobusu, který uvízl v příkopu ve sněhové závěji u obce Zdelov. V autobusu se nacházeli řidič a dva cestující. Hasiči nejprve odházeli sníh od dveří autobusu, aby se všichni lidé dostali bezpečně ven. Poté byl pomocí vyprošťovacího automobilu vytažen zpět na komunikaci. Událost se obešla bez zranění.

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Opočna vyjeli v 15:43 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla v obci Semechnice. Po nárazu do sloupu veřejného osvětlení byla jedna osoba zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotka dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí vyprošťovala dodávku, která sjela do sněhové závěje u silnice u obce Rájec.
Územní odbor Náchod

Náchodští profesionální hasiči s AED přístrojem byli na žádost záchranné služby vysláni po deváté hodině dopoledne k osobě s vážnými zdravotními potížemi v ulici Na drahách v Hronově. Po příjezdu na místo ihned zahájili neodkladnou resuscitaci, ve které pokračovali do příjezdu záchranné služby. Lékař i přes veškerou snahu zúčastněných konstatoval smrt pacientky.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel, která se stala v Plhovské ulici v Náchodě. Na místo události vyjeli v 16:55 hodin místní profesionální hasiči. Po střetu osobních vozidel Škoda Octavia a Daewoo Kalos došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a zlikvidovali.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Jaroměře a dobrovolných hasičů z Úpice byly v 19:12 hodin přivolány ke střetu osobního vozidla a autobusu u obce Hořičky. Při nehodě byl zraněn řidič osobního automobilu, který byl ošetřen a převezen záchrannou službou do nemocnice. Řidič autobusu vyvázl bez zranění. Hasiči zajistili vůz proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Broumovští hasiči vyjeli v 19:16 hodin a pomoc řidiči kamionu, který uvízl ve stoupání v lokalitě Pasa u Broumova. Při příjezdu hasičů na místo již řidič nákladního vozidla nasazoval sněhové řetězy. Hasiči pomohli s jeho vyproštěním na sjízdné místo.

Územní odbor Trutnov

Trutnovští profesionální hasiči odstraňovali rampouchy ze střechy základní školy v ulici Pražská v Trutnově.

Jednotka profesionálních hasičů z Trutnova zasahovala včera ve 12:34 hodin u obce Jívka, kde uvízl nákladní vůz. Hasiči nedokázali svými silami a prostředky vozidlo vyprostit. Vytažení kamionu nakonec zajistila Policie ČR.

Tři jednotky hasičů likvidovaly včera odpoledne havárii vodovodního řadu v ulici Slévárenská v Trutnově. V 15:22 hodin vyjeli na místo místní profesionální hasiči, dále dobrovolní hasiči z Trutnova – Horního Starého Města a Úpice. Voda z poškozeného venkovního potrubí zatopila sídliště a několik bytových domů. Hasiči zprůchodnili odvodňovací kanály, které byly pod sněhem a ledem a pomocí lopat usměrňovali tok vody. Hasiči použili na odčerpání vody ze suterénů, kolektorů a výtahových šachet zasažených domů elektrická, motorová čerpadla a speciální vysavač. Poté odčerpali vodní lagunu, která se vytvořila v Horské ulici a další odčerpala speciální technika vodovodů a kanalizací v ulici Papírenská. (foto: stanice Trutnov)

Zaplavení - Trutnov
Zaplavení – Trutnov
Zaplavení - Trutnov
Zaplavení – Trutnov
Zaplavení - Trutnov
Zaplavení – Trutnov
Zaplavení - Trutnov
Zaplavení – Trutnov
Zaplavení - Trutnov
Zaplavení – Trutnov
Územní odbor Jičín

Jednotka profesionálních hasičů z Jičína otevírala v 10:20 hodin dveře bytu na Nábř. Irmy Geisslové v Jičíně.

Tři jednotky hasičů zasahovaly včera večer při požáru sazí v komíně rodinného domu v Cerekvici nad Bystřicí. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena ve 20:13 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hořic, hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice a dobrovolní hasiči z Cerekvice nad Bystřicí. Jednotky po příjezdu na místo vyčistily komínové těleso a vymetly žhnoucí saze. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku a nedošlo ke zranění osob.

Profesionální hasiči z Nové Paky byli ve 22:20 hodin povoláni k nouzovému otevření dveří rodinného domu v Ruské ulici v Nové Pace. Osoba, která nereagovala na bouchání a klepání  nakonec sama otevřela dveře domu.

Jičínští profesionální hasiči vyprošťovali krátce po 23. hodině osobu z kabiny porouchaného výtahu na Nám. V. Čtvrtka v Jičíně.

Profesionální hasiči z Jičína vyjeli ve 23:21 hodin k zahoření v trafostanici u obce Robousy a o deset minut později bylo ohlášeno jiskření ze sloupu elektrického vedení u silnice směrem na Popovice. V obou případech hasiči přivolali na místo pracovníky pohotovostní služby, kteří si místa převzali a zajistil opravu. Obě události se obešly bez zranění.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje