Kam dorazí prezident Zeman při návštěvě Královéhradeckého kraje?

Kam dorazí prezident Zeman při návštěvě Královéhradeckého kraje?

2773
Sdílejte

Vrchlabí, Nová Paka, letecká záchranka Hradec Králové, Česká Skalice, Rudník, Jaroměř. Všude tam ve dnech od 15. do 17. února přivítají během návštěvy Královéhradeckého kraje prezidenta ČR –  Miloše Zemana.

Novináře s programem seznámil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. Prezidentská návštěva potrvá od 15. do 17. února. Kraj už dříve oznámil, že součástí prezidentovy cesty po kraji by měl být i Rudník. Vesnici před časem zasáhly a poničily bleskové povodně, její vedení a obyvatelé se však s následky dokázali vypořádat a obec navíc loni získala titul Vesnice roku Královéhradeckého kraje.

Z regionálních zaměstnavatelů pak navštívíme vrchlabský závod Škoda Auto a firmu Saar Gummi Czech v Červeném Kostelci, která má taktéž vazbu k automobilovému průmyslu,“ upřesnil hejtman.

Poslední den návštěvy chce vedení kraje seznámit prezidenta s fungováním hradecké letecké záchranné služby. „Téma je v tuto chvíli velmi zajímavé i z hlediska budoucího fungování letecké záchranky v České republice,“ podotkl Jiří Štěpán.