Kraj hodlá finančně odměňovat pracovníky v sociálních zařízeních stižených koronavirem

Kraj hodlá finančně odměňovat pracovníky v sociálních zařízeních stižených koronavirem

2167
Sdílejte

Radní Královéhradeckého kraje schválili uvolnění 35 milionů korun pro poskytovatele sociálních služeb na odměny pracovníků, kteří by se starali o klienty v zařízeních stižených koronavirem. V současnosti se v žádném krajském domově pro seniory nákaza COVID-19 nevyskytla.

„Práce v sociálních službách je sama o sobě v běžném režimu velmi náročná po fyzické i psychické stránce, natož pak při aktuální koronavirové pandemii. Dobrou zprávou je, že k dnešnímu dni nikdo z klientů v našich zařízeních nakažený není. Odměňování bude v praxi probíhat tak, že pokud bude konkrétní zařízení v karanténě a pracovníci se tak nedostanou domů, náleží každému z nich odměna 15 tisíc korun. Pokud ale v zařízení bude klient s koronavirem, jehož zdravotní stav nebude vyžadovat hospitalizaci v nemocnici, náleží pracovníkům odměna dalších 20 tisíc korun nad rámec standartního měsíčního platu,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Vladimír Derner.

V krajských sociálních zařízeních pracuje 2 057 lidí v přímé péči. Dalších 915 lidí zajišťuje provoz prádelen, kuchyní nebo se stará o úklid. Kraj zřizuje celkem 17 domovů pro seniory či 8 zařízení pro osoby s postižením.

Zdroj: KHK