Stavba tělocvičné haly na Pouchově byla zahájena, město předalo staveniště

Stavba tělocvičné haly na Pouchově byla zahájena, město předalo staveniště

2253
Sdílejte

Během včerejšího dne došlo k předání staveniště tělocvičné haly Pouchov, stavba byla tímto krokem zahájena a dokončena by měla být zhruba v polovině příštího roku. V plánu je kromě zázemí a prostor tělocvičny vybudovat také 46 parkovacích míst pro automobily. Do nové sportovní haly spolu s parkovištěm bude město investovat 46,8 milionů korun bez DPH.

„Vše kolem podpisu smlouvy se vyvíjelo dobře a podle plánu proběhlo také předání staveniště, zahájení stavby se tedy podařilo, jak jsme předpokládali, během dubna. Podle smlouvy má zhotovitel na stavbu a kolaudaci 16 měsíců,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic. Tělocvičná hala na Pouchově bude využitelná pro různé sporty, vhodná bude například na klasické halové sporty jako jsou basketbal, badminton apod. Rozměr haly odpovídá dvěma volejbalovým hřištím. Kromě zázemí a prostor tělocvičny bude vybudováno ještě parkoviště pro 46 automobilů. Polovina míst bude určená pro návštěvníky zařízení přímo v areálu a druhá polovina umístěná vně bude sloužit veřejnosti.
Město bude také usilovat o získání dotace. „V případě vyhlášení vhodné dotační podpory z MŠMT budeme usilovat o její získání. Zatím není možné určit, a to i vzhledem k současné situaci, do jaké výše by mohla být poskytnuta,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

zdroj: Statutární město Hradec Králové