I přes víkend se v kraji rozvážely ochranné pomůcky a dezinfekce. Kraj...

I přes víkend se v kraji rozvážely ochranné pomůcky a dezinfekce. Kraj připravuje objednávkový systém

2138
Sdílejte

Krajský zásobovací štáb v pondělí dopoledne v rámci pravidelného jednání zrekapituloval stav zásobování, které probíhalo v průběhu víkendu. Řeč byla také o fungování jednotlivých odběrových míst v rámci obcí s rozšířenou působností. Na návrh hejtmana Martina Netolického bude připraven objednávkový systém na jednotlivé kategorie materiálu.

„Ještě v pátek jsme díky dobrovolným hasičům rozvezli do kraje šest tisíc litrů dezinfekce na ruce. Následně jsme v sobotu pro ambulantní sektor rozvezli 100 tisíc ústenek a 15 tisíc respirátorů, protože jsme nechtěli, aby praktičtí lékaři, zubaři, ale i další specialisté museli uzavřít své ordinace. V průběhu neděle jsme pak v návaznosti na aktuální vývoj v oblasti sociálních služeb a především v domovech pro seniory rozvezli 10 tisíc respirátorů a 12 tisíc ústenek. Některé obce s rozšířenou působností okamžitě zajistily odběr pro koncové uživatele. Na dalších obcích se to zajišťuje dnes,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Ten zároveň navrhl vytvořit centrální objednávkový systém. „Pro zefektivnění evidence potřebných ochranných prostředků ze strany ambulantních specialistů chceme vytvořit objednávkový systém, který by vždy do pátečních 12 hodin sloužil k zadávání požadavků. Do toho systému bychom dali všechny typy prostředků, které jsou k dispozici. Ve spolupráci s jednotlivými komorami bychom tento systém rozšířili mezi lékaře. Získáme tím jak zpětnou vazbu, tak i jistotu, že si následně lékaři materiál vyzvednou,“ sdělil hejtman Netolický.

Zásobovací štáb řešil také výrobu ochranných štítů v krajských středních školách. „Do konce týdne budeme mít k dispozici 430 štítů a další objednáme prostřednictvím jiných výrobců a iniciativ tak, abychom je mohli zabezpečit pro následnou lůžkovou péči či ambulantní sektor,“ řekl hejtman.

zdroj: Pardubický kraj