Město prodlužuje splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu

Město prodlužuje splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu

2276
Sdílejte

Vzhledem k trvání nouzového stavu se město Hradec Králové rozhodlo prodloužit splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu. Původně bylo třeba zaplatit poplatek z pobytu do 15. dubna a poplatky za odpad a psy do 25. dubna. Nově je bude možné uhradit až do 15. července. Jejich sazba, která je platná od nového roku, se nemění.

„V pátek jsme na mimořádné radě schválili sérii několika opatření, která mají zmírnit dopady způsobené nouzovým stavem. Spolu s tím jsme deklarovali, že bude docházet k průběžnému doplňování a rozšiřování těchto opatření. Dalším z nich je právě toto prodloužení splatnosti poplatků za komunální odpad a psy a poplatek z pobytu, a to až do 15. července,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Původně bylo třeba zaplatit poplatek z pobytu do 15. dubna a poplatky za odpad a psy do 25. dubna.

Poplatky je možné do 15. července uhradit kdykoliv také bezhotovostním převodem, prodloužení splatnosti více zaznamenají ti, kteří byli zvyklí platit hotově na magistrátu. „Toto nové opatření jsme zavedli také proto, aby lidé na magistrát chodili v úředních hodinách vyřizovat skutečně jen to nejnutnější. Prodloužením splatnosti tak lidé, kteří nemají možnost platit poplatky bezhotovostně, skutečně v těchto dnech nemusí chodit na magistrátní pokladnu,“ vysvětluje Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky.

Roční poplatek za odpady činí 600 korun. U dětí od 6 do 14 let je výše poplatku poloviční, tedy 300 korun a stejná částka platí také pro poplatníky starší 70 let. Děti do 6 let jsou od poplatků osvobozeny. Sazba poplatků ze psů za rok je 1200 korun v bytech a v rodinných domech 300 korun za jednoho psa. Za druhého a dalšího psa je to v bytě 1800 korun a 450 korun v rodinných domech. Za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let, činí sazba poplatku 200 Kč. Oproštění od poplatku je od nového roku rozšířeno na osoby ZTP, dříve to byli jen ZTP/P.

zdroj: Statutární město Hradec Králové