Hradecká Rubena mění majitele – obchod za 31 miliard společnost kupují Švédové

Hradecká Rubena mění majitele – obchod za 31 miliard společnost kupují Švédové

3486
Sdílejte

Tuzemský holding Česká gumárenská společnost, jehož firmy vyrábějí například pneumatiky a výrobky pro autoprůmysl, a do kterého spadá také královéhradecká Rubea, mění majitele. Skupinu kupuje v přepočtu za více než 31 miliard korun švédská strojírenská skupina Trelleborg.

Obě skupiny podepsaly dohodu o koupi. Celková hodnota transakce činí zhruba 10,9 miliardy švédských korun, tedy 31,4 miliardy korun, oznámila na svém webu mezinárodní skupina Trelleborg. Obchod musí schválit antimonopolní úřady, dokončen může být v polovině roku 2016.

Sloučená skupina bude mít přibližně 23 tisíc zaměstnanců. Trelleborg, který nyní zaměstnává zhruba 16 500 lidí, se převzetím ČGS a její dceřiné firmy MITAS stane světovým lídrem na trhu zemědělských pneumatik. Také posílí svou pozici v oblasti průmyslových pneumatik, uvedla firma v pondělním sdělení.

„ČGS a její solidní aktivity v oblasti zemědělských a průmyslových pneu a řešení na bázi polymerů posílí a doplní vůdčí pozice Trelleborgu v řadě stávajících oblastí“, uvedl generální ředitel Trelleborgu Peter Nilsson.

Více info na  http://ekonomika.idnes.cz/ceskou-gumarenskou-spolecnost-kupuje-svedska-trelleborg-p34-/ekonomika.aspx?c=A151109_084155_ekonomika_fih