V obci Žabokrky hořely vraky vozidel na dvoře u rodinného domu.

V obci Žabokrky hořely vraky vozidel na dvoře u rodinného domu.

1573
Sdílejte

Tři jednotky hasičů zasahovaly v noci ze soboty na neděli 8. listopadu 2015 u požáru vraků osobních vozidel na dvoře u rodinného domu v obci Žabokrky na Náchodsku. Požár nahlásil na operační středisko soused, který jako první zpozoroval plameny na dvoře domu.

pozar-zabokrky-pozar-vraku-vozidel-8 pozar-zabokrky-pozar-vraku-vozidel-7 pozar-zabokrky-pozar-vraku-vozidel-6 pozar-zabokrky-pozar-vraku-vozidel-5 pozar-zabokrky-pozar-vraku-vozidel-4 pozar-zabokrky-pozar-vraku-vozidel-3 pozar-zabokrky-pozar-vraku-vozidel-2 pozar-zabokrky-pozar-vraku-vozidel-1 pozar-zabokrky-pozar-vraku-vozidel

Na místo události v 02:24 hodin vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Hronova a Velkého Poříčí. Při příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že hoří několik vozidel, která byla určena k likvidaci. Hasiči rychlým zásahem zabránili rozšíření na sousední objekt domu, u kterého došlo k poškození okenních tabulek a zakouření prostoru.

Plameny kromě jedenácti nepojízdných vraků vozidel zničily také kůlnu se dřevem a pneumatikami. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 03:22 hodin a uhasili po páté hodině ráno. Šetření ukázalo, že pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla technická závada na jednom z vraků. U něho došlo ke zkratu autobaterie a následnému požáru.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty na rodinném domě činí dva miliony korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje