Souhra šťastných náhod zachránila život strážníka v Hradci Králové

Souhra šťastných náhod zachránila život strážníka v Hradci Králové

3472
Sdílejte

Hradec Králové – Úterní dopolední nákup se zvrtl v nečekané drama. Jarmilu Paarovi (44) se v úterý v jednom z královéhradeckých supermarketů náhle zastavilo srdce a zkolaboval. V klinické smrti byl dlouhých 12 minut, nakonec se ho ale podařilo přivést zpátky k životu. A o pár hodin později poděkoval svým zachráncům! K jeho záchraně spěchali nejen záchranáři, o pomoc byli požádáni i strážníci Městské policie Hradec Králové, kteří byli poblíž a začali muže rychle resuscitovat.

Díky jejich pomoci záchranáři muže po 12 minutách klinické smrti mohli předat při plném vědomí ve stabilizovaném stavu s diagnózou akutní infarkt myokardu přímo na katetrizační sál královéhradecké nemocnice.

Pracovníci záchranné služby zároveň děkují dvěma ochotným lidem, kteří muži poskytli před příjezdem strážníků pomoc.

Záchranáři obdrželi zprávu o kolapsu zákazníka v supermarketu krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Protože šlo o vteřiny, poslali na místo strážníky Městské policie, kteří se nacházeli poblíž a mohli tak okamžitě zahájit oživování.

resuscitace-muze-v-obchodnim-dome-hradec-kralove-25-4-2017Díky této souhře jsme muže po 12 minutách klinické smrti mohli předat při plném vědomí ve stabilizovaném stavu s diagnózou akutní infarkt myokardu přímo na katetrizační sál královéhradecké nemocnice,“ uvedli královéhradečtí záchranáři.

Později se ukázalo, že nicnetušící strážníci zachránili život svému kolegovi. Pan Jarmil totiž pracuje na operačním středisku tamní městské policie. Šlo přitom o zásah, který si všichni královéhradečtí strážníci nedávno zkoušeli na záchranářském kurzu. Nikdo netušil, že se nabyté zkušenosti tak brzy vyplatí.

Zdroj: ZZSKHK, MPHK