Autobus u Holohlav narazil do kamionu, řidiče vyprostili hasiči.

Autobus u Holohlav narazil do kamionu, řidiče vyprostili hasiči.

2357
Sdílejte

Při nehodě autobusu a kamionu u Holohlav na Hradecku se zranili čtyři lidé. Řidič podle svědků spěchal a pozdě reagoval na kolonu před sebou. Nehoda se stala okolo půl deváté ráno. Autobus jel ve směru na Hradec Králové. Podle vyjádření svědků měl zpoždění a v obci jel rychleji než povolují značky. Řidič si pravděpodobně nevšiml upozornění na semafor a tvořící se kolony.

„Autobus narazil do stojícího nákladního vozidla. V době střetu v něm bylo asi třicet lidí. Kromě řidiče utrpěli zranění ještě tři osoby, z toho dvě děti,“ řekl velitel zásahu krajských hasičů Jiří Beran. Hasiči museli řidiče ze zdemolované kabiny vyprostit. Všechny osoby utrpěly lehká poranění a hasiči je předali do péče zdravotníků.

Těsně před nárazem řidič vybočil do protisměru, aby střet co nejvíce zmírnil. Autobus tak do kamionu narazil pravou částí čela. Pokud by narazil přímo, byla by zranění řidiče velmi vážná. Konstrukce se totiž vlivem nárazu posunula až k první řadě sedadel.

nehoda-autobosu-holohlavy-hradec-kralove-smirice-2 nehoda-autobosu-holohlavy-hradec-kralove-smirice-1 nehoda-autobosu-holohlavy-hradec-kralove-smirice

Zdroj: http://hradec.idnes.cz/nehoda-autobusu-a-kamionu-u-holohlav-dvz-/hradec-zpravy.aspx?c=A151022_114354_hradec-zpravy_the