ZUŠ Střezina má hned tři učitele oceněné titulem Pedagogická osobnost 2019

ZUŠ Střezina má hned tři učitele oceněné titulem Pedagogická osobnost 2019

2464
Sdílejte

Rok 2019 byl pro pedagogy Základní umělecké školy Střezina tak velmi úspěšný, že když se vedení školy rozhodovalo, koho nominovat na Pedagogickou osobnost 2019, nemohlo jinak a navrhlo hradeckému magistrátu tři učitele. Jiřinu Krtičkovou, Mikuláše Ježka a Pavla Linhu. Všichni tři v tomto roce se svými žáky získávali jednu trofej za druhou. Komise města nakonec udělila tento titul všem třem pedagogům. Slavnostní předávání v březnu zhatila koronavirová nákaza, takže ocenění bylo doručeno přímo do školy až v těchto dnech.
Jiřina Krtičková učí na Střezině literárně-dramatický obor a ve zmíněném roce její žáci získali prestižní ocenění Studentská Thálie za Autorský počin a cenu literární talenti za kolektivní soubor povídek Monology věcí. Rovněž stojí za zmínku úspěch s inscenací Alenka aneb Carrollovy přízraky, která získala hlavní cenu PRKNO za inscenaci a cenu TŘÍSKA za objevnou dramaturgii. Kromě dalších širokých aktivit vydala dvě knihy textů svých žáků, kteří navštěvují její předmět Základy tvůrčího psaní – Babiččin škapulíř a Monology věcí – s ilustracemi žáků výtvarného oboru ZUŠ Střezina.
Pavel Linha dovedl své klarinetové trio „Jelita chudokrevný“ k prvnímu místu ústředního kola celostátní soutěže ministerstva školství, kde dokonce trio hrálo na koncertě vítězů. Pavel Linha také získal zvláštní cenu poroty za pedagogickou činnost.
Mikuláš Ježek se svými žáky v loňském roce zvítězil v soutěži mládežnických orchestrů Harmonia Iuvenalis v Olomouci, jím vedené smyčcové kvarteto „Bodla kvartet“ získalo první cenu v celostátní soutěži komorních souborů Svitavské komoření a především se stalo laureátem 26. ročníku interpretační soutěže v komorní hře Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus a k tomu ještě získalo cenu za nejlepší interpretaci skladby Karla Ditterse.
Město Hradec Králové loni odměnilo absolutní vítězství „SmilingStringOrchestra“, který Mikuláš Ježek vede, na celostátní soutěži smyčcových souborů základních uměleckých škol v roce 2018 udělením výroční kulturní ceny Hradecká múza a titulu Talent královéhradecké kultury.
zleva Pavel Linha, Jiřina Krtičková, Mikuláš Ježek