Rock for People 2024 – 12. – 15. června – Hradec Králové

Rock for People 2024 – 12. – 15. června – Hradec Králové

3112
Sdílejte

Rock for People 2024 se uskuteční v tradičním termínu a to již po 28. Mezi největší hvězdy, kteří v roce 2024 vystoupí, patří The Offspring či Avril Lavigne.
Bring Me The Horizon
Rock for People festival zná prvního ze čtyř headlinerů 28. ročníku, který se uskuteční od 12. do 15. června 2024 v hradeckém multifunkčním Parku 360. Britská kapela Bring Me The Horizon, která má na svém kontě nominace na prestižní Grammy nebo BRIT Awards a je několikanásobným držitelem ocenění Kerrang a Heavy Music Awards, se rychle stává jednou z nejúspěšnějších současných rockových kapel  a objevovala se na fanouškovském wishlistu Rock for People v největší míře.

Pořadatelé festivalu s oznamem prvního headlinera plní i druhé přání fanoušků a tím je opět čtyřdenní formát akce, původní termín je nově rozšířen o středu 12. 6. 2024. Již brzy se fanoušci mohou těšit na další várku kapel i na tradiční adventní kalendář.

O kvalitách Bring Me The Horizon svědčí jejich posun do nejvyšší ligy světových kapel, kdy se úspěšně zařadili mezi tradiční headlinery,  kteří již po desetiletí ovládají primetime největších festivalových pódií po celém světě. Bring Me The Horizon loni vévodili lineupu Reading & Leeds festivalu a letos stáli jako headlineři po boku velikánů Metallicy a Slipknot na legendárním britském Download festivalu před sto třiceti tisícovým davem. Zasloužili se tak o to, že byl festival poprvé ve své historii zcela vyprodán.

The Offspring
V dubnu 2021 vydala kalifornská skupina The Offspring své desáté studiové album „Let The Bad Times Roll“. Projekt byl dokončen a uveden na trh ve víru celosvětové pandemie. Název alba, který se tehdy zdál tak příhodný, se ve skutečnosti ukázal být čímkoli jiným, než špatnými časy… Příběh The Offspring je od té doby přesným opakem – byly to dobré časy.

The Offspring jsou kapelou, která se zjevně snaží naplno využít svůj zábavní potenciál. Jejich současné publikum je mnohem vícegenerační než kdykoli předtím a před show se odehrává extravagance plná vylomenin a bláznivin, které většina z nich viděla jen na sportovních akcích, po níž následuje koncert The Offspring naplněné jedním hitem za druhým, které znějí svěžeji než kdykoli předtím a přitom pokrývají celou jejich kariéru.

Skupina The Offspring vznikla v roce 1984 v Garden Grove v Kalifornii. Po vydání několika desek, které si kapela financovala sama, podepsala smlouvu s nezávislým vydavatelstvím Epitaph a vydala album IGNIITION. Krátce poté následovalo album SMASH, které obsahovalo první velký hit skupiny „Come Out and Play“. Desky SMASH se prodalo více než 11 milionů kopií a stále si udržuje status jedné z nejprodávanějších nezávislých desek vůbec. Poté se ozvala velká vydavatelství a kapela v roce 1996 podepsala smlouvu s Columbia Records. The Offspring pak vydali řadu zlatých, platinových a multiplatinových certifikovaných alb (IXNAY ON THE HOMBRE / AMERICANA / CONSPIRACY OF ONE / SPLINTER / RISE AND FALL, RAGE AND GRACEi / LET THE BAD TIMES ROLL) obsahujících nadčasové rádiové stálice jako “Kids Aren’t Alright”, “You’re Gonna Go Far Kid”, “Self Esteem”, “Pretty Fly” a “Why Don’t You Get A Job”.

Avril Lavigne a další hudebníci
Avril Lavigne je kanadská hvězda popu, rocku i punku, která svou kariéru zpěvačky a hlavně idolky rozjela už v šestnácti letech, kdy začala obsazovat nejvyšší příčky hitparád a žebříčků. Na vrchol jí vyneslo její první album Let Go s asi nejznámějšími hity jako “Sk8er Boi” nebo “Complicated” a Avril poté předvedla, že ještě dlouho nemá v plánu sestupovat dolů. Na kontě má za tu dobu už nesčetně ocenění a nominací na hudební ceny včetně osmi nominací na Grammy. V roce 2024 přijede na Rock for People.

Festival Rock for People dále oznámil, že v roce 2024 vystupí například Pendulum, Coreyho Taylora či Parkway Drive. A chystá se návrat The Ecstasy Of Saint Theresa – projektu jednoho z nejvýraznějších českých hudebních skladatelů Jana P. Muchowa.