ZOO Dvůr Králové otvírá Africké safari a zahájuje 70. hlavní sezonu

ZOO Dvůr Králové otvírá Africké safari a zahájuje 70. hlavní sezonu

3260
Sdílejte

Africké safari Josefa Vágnera v ZOO Dvůr Králové opět ožije. Většina skupin afrických kopytníků a ptáků již ošetřovatelé přesunuli. První návštěvníci budou moct do safari zavítat už zítra v sobotu 23. dubna, kdy dvorská zoo zahajuje hlavní sezonu – letos již 70.

Jako první byli do safari přesunuti pelikáni. „I v letošním roce jsme byli v chovu těchto ptáků úspěšní, na začátku května dokonce plánujeme návrat několika jedinců na Filipíny, kde v minulosti zcela vyhynuli,“ potvrdil zoolog Dvorésko Zoo Michal Podhrázský a doplnil, že vypuštění šestnácti pelikánů na vodní plochy v safari předcházela preventivní kontrola každého z nich.

Pelikány následují antilopy a zebry. „Před každou sezonou je vždy nezbytné provést „jarní“ úklid v celém areálu safari, zkontrolovat oplocení a zabezpečit brány. Teprve poté začínáme navážet zvířata, letos dokonce poprvé plánujeme přemístit do safari také pštrosa z našeho chovu,“ říká zoolog Jiří Hrubý.

Do každodenního provozu bude uvedeno rovněž Lví safari, které bylo během dubna otevřeno pouze o víkendech. Pro cestu do Afrického i Lvího safari můžete využít Afrika trucky dvorské zoo a během jízdy se dozvědět něco nového o životě afrických zvířat od zkušených průvodců. Na oblíbené vyjížďky večerním safari se můžete vydat od června do září.

Návštěvníci, kteří k projížďce zvolí vlastní automobil, budou letos vjíždět do areálu zahrady nově zrekonstruovanou africkou bránou. Ta byla doplněna rákosovou střechou a dřevěnými sloupy, a tak si návštěvník bude připadat, jako by vjížděl do skutečného afrického parku.

Nový vjezd do afrického safari není jedinou novinkou, kterou si pro návštěvníky ZOO Dvůr Králové ke svým 70. narozeninám přichystala. Už na konci května se do zoo vrátí hroši a bude otevřeno západoafrické městečko Tiebele. V létě se pak návštěvníci mohou těšit na tradiční africký festival.

Zoologická zahrada je pro vás během hlavní sezony otevřena každý den od 9 do 18 hodin. V červenci a srpnu můžete navíc využít možnost vyrazit na procházku do zoo i v pozdějších hodinách, pokladny jsou pro večerní procházky otevřeny od 18.30 do 21 hodin. Vstupné zůstává stejné jako v loňském roce.

Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem, která je nejnavštěvovanějším turistickým cílem hradeckého kraje.

Dvorská zoo, která se specializuje na Afriku, je velmi úspěšná v chovu žiraf, zeber a nosorožců. Zahradě v posledních letech stoupá návštěvnost, v roce 2015 ji navštívilo 494.000 lidí.

Ceník základního vstupného v Kč do Zoo Dvůr Králové pro hlavní sezonu (duben až září):

  • dospělý 195,–
  • děti od 4 let, studenti do 26 let, důchodci, ZTP 150,–
  • rodina vstupné (2 dospělí + 2 děti 4 až 15 let) 660,–
  • děti 2 až 4 roky 50,–
  • doplatek za safaribus – dospělý 30,–
  • doplatek za safaribus – dítě, student 0,–
  • jedno sedadlo v afrika trucku 60,–
  • vjezd autem do safari – jedno auto 195,–
  • parkovné 0,–
  • celoroční vstupenka dospělý 590,–

zoo-dvur-kralove-nad-labem-zahajeni-sezony-sobota-23-4-2016