Zažijte den plný zábavy v areálu Kuks! – sobota 8. června 2024...

Zažijte den plný zábavy v areálu Kuks! – sobota 8. června 2024 – Kuks

4063
Sdílejte

Zveme vás na ojedinělou kulturní akci Zkus obec Kuks. Malá obec v Podkrkonoší známá především díky ikonickému hospitálu se turistům představí tak, jak ji někteří neznají: jako velkolepý barokní komplex bývalých lázní i jako místo spojené s tradicí loutkového divadlem, knihtiskem i vinařstvím

Akce se koná v sobotu 8. června 2024 od 10:00 do 17:00. A na co všechno se můžete těšit?

V Galerii loutek bude celý víkend probíhat festival loutkového divadla Malá loutková inventura. Kromě loutkových představení vhodných i pro nejmenší diváky se můžete vydat na prohlídku galerie nebo se zúčastnit workshopu o výrobě loutek s řezbářem Jiřím Nachlingerem.

Víte, že v Kuksu bývaly za dob hraběte Šporka lázně, které tehdejší šlechta řadila mezi tři nejslavnější lázně v Evropě? Více se dozvíte během komentovaných prohlídek lázní v Kuksu.

Celosvětově unikátní Muzeum barokního tisku v Kuksu, které připomíná dvorního mědirytce hraběte Šporka Michaela Heinricha Rentze, nabídne kromě klasických prohlídek také workshopy výroby sešitů a výroby ručního papíru.

Rodinné muzeum veteránů představí milovníkům historie svá historická vozidla různých značek, zatímco děti si vyzkouší zábavnou aktivitu na zručnost.

Nejenom vinaři se budou moct zúčastnit komentované prohlídky terasovité Vinice Páně o rozloze 0,35 ha. Tradici pěstování révy v Kuksu založil opět hrabě Špork.

Celý den bude otevřený ateliér Artgallerykuks.

V Kuksu najdete Ponožky Kuks, rodinnou firmu, jejíž dvě generace se věnují řemeslu pletení ponožek. Svoje vysněné ponožky si tu budete moct celý den zakoupit.

Rodinná kavárna LoriCafé nabídne návštěvníkům celý den občerstvení a také možnost ozdobit si podle své fantazie perníček.

Obec Kuks pořádá Dětský den, který proběhne na fotbalovém hřišti od 14. hodin.

Nad rámec těchto aktivit se hospitál Kuks, Vinice Páně a Rentzovo muzeum zapojí do dalšího ročníku akce Víkend otevřených zahrad.V bývalé tělocvičně u hostince U Zlatého slunce pak od června do srpna probíhá výstava Zrcadlo světa: Hieronymus Bosch.