Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ze dne 25. října 2016

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ze dne 25. října 2016

1494
Sdílejte

Územní odbor Hradec Králové
Hradecká jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pražská byla v 07:14 hodin přivolána k dopravní nehodě v hradecké městské části Plačice. Nedaleko kruhového objezdu u Arrow se střetla dvě osobní vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči odpojili u havarovaných vozidel autobaterie a řídili dopravu. Místo následně předali Policii ČR k dalšímu vyšetřování. Foto z nehody v tomto článku.

Ke střetu dvou nákladních a jednoho osobního vozidla došlo včera po 11. hodině na křižovatce ulic Rašínova a Na Rybárně v Hradci Králové. Hasiči z centrální stanice Hradec Králové museli pomocí několika sad speciálního hydraulického nářadí vyprostit řidiče jednoho nákladního automobilu. Dva řidiči z dalších vozidel byli zraněni a ošetření záchrannou službou. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR. Foto z nehody v tomto článku.

Jedna osoba byla zraněna při dopravní nehodě osobního vozidla u obce Všestary. U odbočky na obec Rosnice havarovalo vozidlo zn. Toyota Yaris, které skončilo v příkopu. Na místo události vyjeli v 11:10 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská. Při jejich příjezdu byla jedna zraněná osoba ve vozidle a v péči záchranářů. Hasiči pomohli zraněné osobě z osobního vozidla do sanity, která ji následně převezla do nemocnice. Vůz zabezpečili proti požáru a úniku provozních kapalin. Foto z nehody v tomto článku.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové zasahovali po 16. hodině u střetu dvou osobních vozidel Škoda Fabia a Renault Kangoo v Sokolské ulici v Hradci Králové. Nehoda se obešla bez zranění. Z jednoho poškozeného automobilu unikly provozní kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Policie ČR nemusela na místě zasahovat.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dobrovolných hasičů ze Staré Skřeneře a Skochovic se o půl šesté večer zúčastnily taktického cvičení na požár rodinného domu ve Skochovicích.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli ve 22:28 hodin přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel v obci Chudonice. Nehoda se obešla bez zranění. Došlo pouze k úniku oleje na komunikaci, který hasiči zasypali pomocí sorbčního materiálu a odklidili z vozovky.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
K vyproštění dodávky z potoka vyjeli včera v 00:22 hodin profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou do obce Ještětice. Špatně zabrzděná dodávka zn. Volkswagen Transporter sjela do místního potoka. Hasiči pomocí navijáku jeřábu vytáhli vozidlo zpět na vozovku.

Jednotka profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou byla ve 14:44 hodin přivolána k úniku oleje na vozovku mezi Vamberkem a Doudleby nad Orlicí. Hasiči zasypali uniklou motorovou naftu sorbentem a očistili vozovku.

K nehodě nákladního vozidla došlo včera odpoledne nedaleko Billy v Rychnově nad Kněžnou. Řidič z dosud nejasných příčin narazil do stromu a převrátil se s vozidlem na bok. Na místo události vyjeli v 16:25 hodin místní profesionální hasiči. Ti zajistili vozidlo proti požáru a odpojili autobaterie. Řidič byl zraněn a převezen záchrannou službou do nemocnice. Hasiči po provedeném protipožárním zabezpečení převrátili za pomoci vyprošťovacího automobilu nákladní vůz zpět na kola, odstranili poškozený strom a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli ve 12:35 hodin k úklidu komunikace v místní části Světlá ve Lhotě pod Hořičkami. Na ploše zhruba deset krát půl metru byla rozlitá a rozježděná nafta, kterou hasiči zasypali sorbentem. Následně odstranili použitý sorbční materiál z vozovky.

Náchodští profesionální hasiči odstraňovali před 16. hodinou strom, který spadl a zablokoval silnici u koupaliště v Náchodě.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda dodávky a motocyklu, ke které došlo včera odpoledne u obce Jetřichov. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Broumova, kteří zajistili vozidlo i motocykl proti požáru a úniku provozních kapalin.

Územní odbor Trutnov
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Trutnov nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Jičín
Ke střetu dvou osobních vozidel u Ostroměře vyjeli včera před šestou hodinou ráno profesionální hasiči z Hořic. Jednotka zabezpečila obě vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Nehoda se obešla bez zranění.

Jičínští profesionální hasiči vyjeli ve 21:13 hodin k otevření bytu v jičínské ulici Železničářská, ve kterém zůstal zapnutý spotřebič. Po otevření dveří hasiči vypnuli sporák a místo předali uživateli bytu.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje