Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje od 18. do 19. března 2017

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje od 18. do 19. března 2017

2690
Sdílejte

Územní odbor Hradec Králové
Dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolných hasičů z hradecké městské části Plácky vyjely v sobotu 18. března 2017 v 09:26 hodin k požáru osobního vozidla v ulici Malá v Hradci Králové. Při příjezdu první jednotky na místo určení byl požár v motorovém prostoru osobního vozidla již uhašen. Hasiči zasypali sorbentem drobný únik provozních kapalin. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na osm tisíc korun, uchráněné hodnoty na vozidle činí 90 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada.

K dopravní nehodě dodávky s přívěsem došlo v sobotu po 17. hodině na dálnici D11. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou. Nedaleko dálničního sjezdu na Olešnici došlo k nehodě dodávky převážející osobní vůz na přívěsu. Z dosud nejasných příčin řidič narazil do středových vozidel. Převážený automobil poté spadl z přívěsu na vozovku. Nehoda se obešla bez zranění a úniku provozních kapalin. Hasiči zkontrolovali dodávku a zajistili ji proti požáru. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Nový Bydžov)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská vyjela v 19:18 hodin k úklidu vozovky po střetu osobního vozidla se zvěří. Nehoda se obešla bez zranění.

V neděli 19. března 2017 v 11:43 hodin vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové k otevření bytu v Kyjevské ulici v Hradci Králové. Uvnitř se nacházel zraněný uživatel bytu. Hasiči se dovnitř dostali balkónovými dveřmi přes sousední balkón. Po zpřístupnění bytu byl uvnitř nalezen osmdesátiletý senior, kterého si převzala do péče záchranná služba. Hasiči pomohli s transportem pacienta do sanity.

Profesionální hasiči z Jaroměře byli v 16:05 hodin přivoláni k úniku plynu z poškozeného středotlakého potrubí v Holohlavech. Plynaři uzavřeli přívod plynu a zamezili tak dalšímu úniku z překopnutého potrubí. Jednotka zkontrolovala místo události a vrátila se zpět na základnu.

Královéhradečtí profesionálové s centrální stanice byli v 19:59 hodin přivoláni k otevření bytu v Severní ulici v Hradci Králové. Podle oznamovatelky se měl uvnitř nacházet muž se zdravotními potížemi. Po otevření dveří bylo zjištěno, že uživatel pouze tvrdě usnul.

K dopravní nehodě došlo v neděli večer na hlavní silnici č. I/35 mezi Hradcem Králové a Hořicemi. U obce Lípa se střetla dvě osobní vozidla. Na místo události vyjeli ve 20:45 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská a hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice. Po srážce zůstala jedna osoba zaklíněná uvnitř vozidla. Hasiči ji vyprostili a předali do péče záchranné služby. Poté zajistili obě vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice HK – Pražská)

dopravni-nehoda-hradec-kralove-horice-19-3-2017-2 dopravni-nehoda-hradec-kralove-horice-19-3-2017-1 dopravni-nehoda-hradec-kralove-horice-19-3-2017

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Voděrad vyjely v sobotu 18. března 2017 v 16:48 hodin k odstranění stromu z komunikace v obci Voděrady. Kmen rozřezali a odstranili místní dobrovolní hasiči ještě před příjezdem profesionální jednotky hasičů.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního vozidla, která se stala v sobotu večer u obce Trnov. Na místo události vyjeli krátce po 19. hodině profesionální hasiči z Dobrušky. Osobní vůz skončil mimo vozovku. Hasiči provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin.

Ke kurióznímu zásahu vyjeli v neděli 19. března 2017 ráno profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí. V 06:04 hodin byli vysláni k sundání nákupního vozíku z mostní konstrukce v Albrechticích nad Orlicí. Za pomocí žebříku a lana hasiči sundali vozík z mostu.

Územní odbor Náchod
Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře vyjela v sobotu 18. března 2017 v 18:18 hodin k zajištění poškozené střechy na bytovém domě v ulici Guldova v Jaroměři.

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Náchod nezasahovaly v neděli 19. března 2017 u žádné události.

Územní odbor Trutnov
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Pece pod Sněžkou vyjely v sobotu 18. března 2017 v 08:23 hodin k vyproštění vozidla, které skončilo částečně mimo vozovku v Peci pod Sněžkou. Hasiči pomocí lan od navijáků vyprostili vůz zpět na vozovku.

Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna zasahovali před půl devátou ráno u dopravní nehody osobního vozidla na silnici č. II/295 v Hořejších Vrchlabí. Osobní vůz skončil na střeše a došlo ke zranění jedné osoby. Ta byla ošetřena a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči převrátili vůz zpět na kola a zabezpečili ho proti požáru. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

K odstranění ulomené větve z kabelového vedení v obci Javorník vyjeli v sobotu dopoledne profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Hostinného.

Čtyři jednotky profesionálních hasičů z Náchoda, dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce, Rtyně v Podkrkonoší a Úpice byly v sobotu v 10:28 hodin přivolány k úklidu komunikace mezi Batňovicemi a Horním Kostelcem. V úseku několika stovek metrů došlo k znečištění vozovky naftou. Hasiči zasypali daný úsek sorbentem.

Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře vyjela ve 14:09 hodin k dopravní nehodě dvou osobních vozidel u obce Stanovice. Ve vozidlech zn. Škoda Octavia a Škoda Rapid cestovali celkem tři lidé, z toho jedno dítě. První z vozidel skončilo po střetu v příkopu. Hasiči se postarali o všechny účastníky nehody až do příjezdu záchranné služby. Ta všechny pasažéry zkontrolovala a převezla k preventivnímu vyšetření do nemocnice jednu dospělou osobu a dítě. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a poškozené vozidlo Škoda Rapid odstranili z komunikace. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Jaroměř)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Hostinného byli v 15:32 hodin přivoláni k dopravní nehodě u obce Chotěvice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o starší dopravní nehodu, která se již vyřešena Policií ČR. Jednotky nezasahovaly a vrátily se zpět na základny.

K otevření dveří bytu vyjeli v sobotu v 17:42 hodin profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice do ulice Regnerova v Úpici.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Trutnova, HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk a dobrovolných hasičů z Úpice vyjely v neděli 19. března 2017 v 08:10 hodin k železniční nehodě, která se stala u Malých Svatoňovic. V místě došlo ke střetu osobního vlaku s osobou. Přivolané posádky letecké a pozemní záchranné služby se snažily zraněného muže resuscitovat, ale bezúspěšně. Muž svým zraněním na místě podlehl. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn a cestujícím byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Příčiny a okolnosti tragické události šetří Policie ČR a Drážní inspekce.

Trutnovští profesionální hasiči vyjeli v 19:05 hodin ke střetu osobního vozidla a chodce v trutnovské místní části Horní Staré Město. Při příjezdu hasičů byl zraněný chodec v péči záchranářů. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Jičín
V sobotu 18. března 2017 v 00:43 hodin vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky na pomoc s pátráním a transportem jedné zraněné osoby z nepřístupné lokality u Pecky. Hasiči zraněnou ženu uložili do vakuové matrace a transportovali ji na přístupné místo, odkud byla sanitou převezena do nemocnice. Následně asistovali Policii ČR při pátrání po dalších osobách, které se mohli v místě pohybovat. Hasiči nakonec byli odvoláni a vrátili se zpět na svou základnu.

Bez zranění se obešla nehoda osobního vozidla u obce Miletín. Na místo události vyjeli v 09:58 hodin profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Miletína. Osobní vůz skončil mimo vozovku. Hasiči jej zajistili proti požáru a pomohli s naložením na odtah.

Jednotka profesionálních hasičů z Hořic byla v 15:13 hodin přivolána k dopravní nehodě osobního vozidla na silnici třetí třídy mezi Hořicemi a Dobrou Vodou. Osobní vůz skončil na střeše na silnici. Jedna osoba byla zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči převrátili vůz zpět na kola, zajistili ho proti požáru a pomohli s odtažením mimo komunikaci. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Hořice)

dopravni-nehoda-dobra-voda-18-3-2017-4 dopravni-nehoda-dobra-voda-18-3-2017-3 dopravni-nehoda-dobra-voda-18-3-2017-2 dopravni-nehoda-dobra-voda-18-3-2017-1 dopravni-nehoda-dobra-voda-18-3-2017

Jednotka dobrovolných hasičů z Lázní Bělohrad odstraňovala strom z komunikace v obci Vřesník.

Jičínští profesionální hasiči byli v sobotu ve 20:07 hodin přivoláni k otevření bytu v obci Dolní Hradišťko. Po domluvě s Policií ČR hasiči dveře neotevírali.

V neděli 19. března 2017 v 01:18 hodin vyjeli profesionální hasiči z Hořic k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Holovousy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že osobní auto zn. Peugeot 307 skončilo na střeše v příkopu. Uvnitř ani poblíž vozidla se nikdo nenacházel. Hasiči převrátili automobil zpět na kola a vyprostili ho z příkopu. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Hořice)

dopravni-nehoda-holovousy-19-3-2017-4 dopravni-nehoda-holovousy-19-3-2017-3 dopravni-nehoda-holovousy-19-3-2017-2 dopravni-nehoda-holovousy-19-3-2017-1 dopravni-nehoda-holovousy-19-3-2017

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje