Zásahy hasičů 21. – 22.1.2017 ve východních Čechách – nehody aut i...

Zásahy hasičů 21. – 22.1.2017 ve východních Čechách – nehody aut i vlaku, požáry, uhynulá labuť

3483
Sdílejte
Dopravní nehoda Hořice - Libonice

Územní odbor Hradec Králové

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 21. ledna 2017 dopoledne u požáru osobního vozidla na silnici u obce Polánky nad Dědinou. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 11:21 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. Jako první na místo dorazili dobrovolní hasiči, kteří pomocí dvou vodních proudů lokalizovali požár v motorovém prostoru osobního vozidla Dacia. Oheň napáchal škodu předběžně za 100 tisíc korun. Hasiči uhasili požár v poledne. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové byla v sobotu ve 12:55 hodin přivolána k vylovení dvou uhynulých kachen na soutoku řek Labe a Orlice v Hradci Králové. Hasiči se v nafukovacím člunu dostali až k uhynulým ptákům a jeden z nich v jednorázovém obleku je odebral do pytle. Ten byl následně předán pracovníkům technických služeb. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Odchyt uhynulé labutě
Odchyt uhynulé labutě
Odchyt uhynulé labutě
Odchyt uhynulé labutě
Odchyt uhynulé labutě
Odchyt uhynulé labutě

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli krátce po 18. hodině k nouzovému otevření bytu v Harmonii I. v hradecké ulici E. Beneše, kde si jeho uživatel zabouchnul léky.

V neděli 22. ledna 2017 ve čtyři hodiny ráno vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové na pomoc imobilnímu muži, který upadl v bytě v ulici Pod Zámečkem v Hradci Králové.

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli dopoledne u železniční nehody, která se stala na přejezdu v Kuklenské ulici v Hradci Králové. Na železničním přejezdu narazil osobní vůz zn. Škoda Octavia do projíždějícího osobního vlaku. Na místo události vyjeli v 10:57 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská a hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk. Nehoda se obešla bez zranění. Dvoučlennou posádku osobního auta prohlédla přivolaná záchranná služba a řidiče i spolujezdce ponechala na místě. Královéhradečtí hasiči odpojili u auta autobaterii a pomohli zhruba 45 cestujícím vystoupit z vlaku. Po příjezdu drážních hasičů se jednotka z Hradce Králové vrátila zpět na svou základnu. (foto: stanice HK – Pražská)

Srážka osobního vozu Škoda Octavia s vlakem
Srážka osobního vozu Škoda Octavia s vlakem
Srážka osobního vozu Škoda Octavia s vlakem
Srážka osobního vozu Škoda Octavia s vlakem
Srážka osobního vozu Škoda Octavia s vlakem
Srážka osobního vozu Škoda Octavia s vlakem
Srážka osobního vozu Škoda Octavia s vlakem
Srážka osobního vozu Škoda Octavia s vlakem

V neděli před polednem byli hasiči přivoláni k vyproštění uvízlé labutě v ledové kře u soutoku Labe a Orlice v Hradci Králové. Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové po příjezdu na místo neobjevili žádnou labuť. Jednalo se o planý poplach a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Královéhradečtí profesionální hasiči byli ve 13:42 hodin přivoláni k otevření bytu v ulici Jungmannova v Hradci Králové. Jeho uživatel údajně neměl klíče a uvnitř bytu měl léky. Nakonec se ukázalo, že muž měl klíče u sebe a dveře sám otevřel. Jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.

V 15:32 hodin vyjeli královéhradečtí profesionální hasiči opět ke sběru uhynulé labutě na řece u soutoku v Hradci Králové. I v tomto případě hasiči použili ochranné prostředky a mrtvého ptáka odebrali do pytle.

Jednotka dobrovolných hasičů z hradecké místní části Třebeš poskytovala předlékařskou pomoc osobě na zimních stadionu během hokejového zápasu v Hradci Králové. Poté byla osoba předána do péče přivolané záchranné služby k dalšímu ošetření.Dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolných hasičů z Černilova vyjely v neděli ve 20:55 hodin k požáru pojistkové skříňky v Újezdu u Černilova. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o pojistkovou skříň uvnitř domu. Hasiči odpojili přívod elektrické energie do domu a dostali požár brzy pod kontrolu. Kvůli skrytým ohniskům požáru museli rozebrat část obložení za šatní skříní, kde se nacházely pojistky. Požár zlikvidovali ve 21:48 hodin. Hmotná škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Požár pojistkové skříně - Černillov
Požár pojistkové skříně – Černillov
Požár pojistkové skříně - Černillov
Požár pojistkové skříně – Černillov
Požár pojistkové skříně - Černillov
Požár pojistkové skříně – Černillov

Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská byla ve 20:25 hodin přivolána k hořícímu vozidlu na dálnici D11 ve směru na Prahu. Na 74. kilometru dálnice došlo k požáru v motorovém prostoru u osobního vozidla Volkswagen Golf. Hasiči dohasili požár a odpojili autobaterii. Pomocí termokamery zkontrolovali teplotu v motorovém prostoru a místo události předali vyšetřovateli HZS Pardubického kraje k dalšímu šetření. (foto: stanice HK – Pražská)

Požár na D11
Požár na D11
Požár na D11
Požár na D11
Požár na D11
Požár na D11

Královéhradečtí hasiči vyjeli ve 22:10 hodin na žádost záchranné služby k otevření bytu v ulici Mandysova v Hradci Králové.Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Rychnov nad Kněžnou v sobotu 21. ledna 2017 nezasahovaly u žádné události.

Profesionální hasiči z Dobrušky asistovali v neděli 22. ledna 2017 večer Policii ČR při transportu osoby v obci Semechnice.

Územní odbor Náchod

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v sobotu 21. ledna 2017 v 06:56 hodin k nouzovému otevření bytu v Pražské ulici v Náchodě. Podle prvotních informací se uvnitř mohla nacházet žena se zdravotními potížemi. Uživatelka bytu nakonec sama otevřela.

K odstranění rampouchů ze střechy obecní budovy ve Chvalkovicích vyjela místní jednotka dobrovolných hasičů.

Jednotka dobrovolných hasičů z Teplic nad Metují vyjela v 16:51 hodin na pomoc osobě, která se v Dolním Adršpachu zranila. Zasahující hasiči na místě spolupracovali s Policií ČR a zdravotnickou záchrannou službou.

Náchodští profesionální hasiči odklízeli v sobotu v 17:41 hodin strom z komunikace v náchodské části Lipí.

Profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda vyjeli v neděli 22. ledna 2017 v 15:56 hodin k vytažení pytle s uhynulými slepicemi u obce Hořenice.

Jednotky dobrovolných hasičů z Meziměstí a profesionálních hasičů z Broumova vyjely v 17:47 hodin na žádost záchranné služby na pomoc osobě v obci Starostín. Hasiči pomocí AED přístroje pomáhali resuscitovat osobu s vážnými zdravotními potížemi. Oživovací pokusy byly úspěšné. Po příjezdu záchranářů byl pacient předán do jejich péče.

Územní odbor Trutnov

Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem otevírala v sobotu 21. ledna 2017 v 09:47 hodin dveře bytu pro seniora v Okružní ulici ve Dvoře Králové nad Labem.

V neděli 22. ledna 2017 vyjížděli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Hostinného k odstraňování sněhu ze střechy trafostanice v ulici Sídliště v Hostinném, dále rampouchů ze střech budov v ulici Náměstí v Hostinném a budovy internátu v trutnovské ulici R. A. Dvorského.

Královédvorští profesionální hasiči vyjeli v 04:34 hodin k otevření dveří domu v Horních Vlčkovicích.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky, dobrovolných hasičů z Hostinného a Dolní Kalné zasahovaly v 17:30 hodin u požáru sazí v komín rodinného domu v Prostřední Olešnici. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku.Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Hořic vyjeli v sobotu 21. ledna 2017 v 05:19 hodin k hlášenému požáru v budově Městského úřadu v Hořicích. Jak se ukázalo, jednalo se o chybné sepnutí čidla elektrické požární signalizace.

Jičínští profesionální hasiči vyjeli v 07:08 hodin k vyproštění osobního vozidla z příkopu u obce Soudná. Vozidlo skončilo na boku. Hasiči na jeho vyproštění využili těžkou hasičskou techniku a automobil vytáhli zpět na vozovku. Událost se obešla bez zranění.

Profesionální hasiči z Nové Paky byli krátce po poledni přivoláni k vyproštění kočárku s novorozenětem z kabiny porouchaného výtahu v Heřmanicích. Otevření kabiny se podařilo příbuzným ještě před příjezdem hasičů.

Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolní hasiči z Lázní Bělohrad zasahovali v sobotu po 20. hodině u požáru kupy roští u Horní Nové Vsi. Požár zasáhl plochu zhruba pět krát pět metrů a nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

V neděli 22. ledna 2017 odpoledne byla na operační středisko hasičů ohlášena vážná dopravní nehoda mezi Libonicemi a Dobrou Vodou. Na místo události vyjeli v 15:18 hodin profesionální hasiči z Hořic a Jičína, dále dobrovolní hasiči z Hořic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silnici č. III/3267 došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Dvě zraněné osoby se v době příjezdu hasičů nacházely uvnitř havarovaných aut. Hasiči jim poskytli nezbytnou předlékařskou pomoc a vyprostili je z vozidel. Po příjezdu záchranářů byli zranění lidé předáni do jejich péče. Další dva lidé byli bez zjevných známek zranění venku. Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Na únik většího množství provozních kapalin hasiči použili speciální nádoby, které umístili pod vozidlo a současně použili sorbent na jejich zasypání. Po zadokumentování události Policií ČR pomohli s naložením vraků na odtah a odklidili z vozovky použitý sorbční materiál. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR. (foto: stanice Hořice)

Dopravní nehoda Hořice - Libonice
Dopravní nehoda Hořice – Libonice
Dopravní nehoda Hořice - Libonice
Dopravní nehoda Hořice – Libonice
Dopravní nehoda Hořice - Libonice
Dopravní nehoda Hořice – Libonice
Dopravní nehoda Hořice - Libonice
Dopravní nehoda Hořice – Libonice

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje