Zámek ve Slatiňanech prohlídka nepřístupných interiérů a depozitáře

Zámek ve Slatiňanech prohlídka nepřístupných interiérů a depozitáře

1938
Sdílejte

Velká Hradozámecká inventura na Slatiňanech vás čeká 28. září. V běžně nepřístupných depozitářích, které se nacházejí v autenticky dochovaných prostorách, se seznámí s částí mobiliáře ve stavu před restaurováním či mohou obdivovat některé z uměleckých děl, které prozatím nejsou součástí expozic. Depozitáře budou přístupné v pravidelných půlhodinových intervalech v rámci provozní doby objektu.

Ve Slatiňanech vás čeká v pondělí 28. září 2015 mimořádná prohlídka. Jak pomáhají historické inventáře i poválečné soupisy sbírek a majetku při tvorbě hradních a zámeckých instalací? Dle jakých pravidel expozice vznikají a co mají návštěvníkům v moderní době sdělovat? To a mnohem více se dozvíte při speciální prohlídce na téma instalace a prezentace památkového objektu. Začátek prohlídky v 15.30 hodin.

zamek-slatinany-nepristupne-interiery-28-9-2015

Vstupenky je nutné rezervovat na tel. čísle 469 681 112. Na zámku Slatiňany mohou návštěvníci v tento den mimořádně v doprovodu kastelána nahlédnout do chodby a interiérů tzv. mezipatra, kde se dříve nacházely pokoje starších dětí a pokoje hostů.

Tyto zajímavé a mimořádné prohlídky zámku jsou součástí projektu Velká Hradozámecká inventura. Prohlédnete si během nich unikátní depozitáře a navštívíte hned několik zajímavých prostor, které nejsou běžně přístupné veřejnosti.