Tragická sobotní dopravní nehoda u Býšťě

Tragická sobotní dopravní nehoda u Býšťě

5182
Sdílejte

V sobotu 26.9.2015 okolo 16 hodiny došlo u Býště na Pardubicku došlo ke střetu osobního a nákladního vozidla, u nehody zasahují hasiči z Holic a Hradce Králové, zdravotníci a policisté. Došlo ke smrtelnému zranění osoby.

tragicka-nehoda-byst-26-9-2015

K vážné dopravní nehodě do Býště, na silnici I/35, vyjížděli v sobotu 26. září v 15.51 hodin profesionální hasiči Holic a sousedního Královéhradeckého kraje. Jednalo se o čelní náraz osobního vozu s nákladním. Jako první na místo dorazila jednotka z centrální stanice Hradec Králové.

Po příjezdu byl zjištěn exitus u řidičky osobního vozidla Škoda Fabia. Hasiči odstřihli pravé přední dveře a sedačku a provedli prvotní zajištění havarovaného osobního auta,

uvedla k události jejich mluvčí por. Bc. Martina Žahourková.

Poté už předali místo události hasičům z Holic a vrátili se na základnu. Na místo přiletěl i vrtulník Letecké záchranné služby, který ale odletěl prázdný. Hasiči vyčkali až do chvíle, kdy policisté zadokumentují všechny potřebné stopy k vyšetření nehody, a poté vyprostili tělo mrtvé osoby. Odstraňování následků této nehody potrvá více hodin.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje