Zahájení pardubických vánočních trhů – sobota 1. prosince 2018

Zahájení pardubických vánočních trhů – sobota 1. prosince 2018

1607
Sdílejte

Pardubické vánoční trhy se budou konat vždy od soboty před první adventní nedělí tedy od 1. prosince až do 23. prosince 2018 na Pernštýnském náměstí.

PROVOZNÍ DOBA VÁNOČNÍCH TRHŮ

Pondělí – Pátek od 10 hod. do 19 hod.

Sobota – Neděle od 10 hod. do 20 hod.

Čeká Vás bohatý kulturní program, občerstvení, vánoční výzdoba, tvůrčí dílny pro děti, workshopy, novinkou bude také vánoční kino. Na jeho programu by se měly objevit filmy jako Hrátky s čertem, Anděl Páně, Mrazík, Popelka či například Jak vytrhnout velrybě stoličku.

V rámci programu vystoupí jak dětské soubory z místních uměleckých, mateřských a základních škol, tak známá jména z české hudební scény. Letos se tak můžeme těšit například na vystoupení Petra Koláře nebo Pavla Dobeše.




Nebude chybět ani tradiční rozsvícení vánočního stromku první adventní neděli

PROGRAM

1. 12.
SOBOTA

11:00Zahájení provozu vánočních trhů
15:00Vánoční kino „Pelíšky“
17:00ADD Gospel VÍCE INFORMACÍ
19:30Morisson hotel

2. 12.
NEDĚLE

1. adventní neděle (železná)
14:00Zapálení první adventní svíce
15:00Princ Bajaja – pohádka (Divadlo Tramtarie) VÍCE INFORMACÍ
16:30Pěvecký soubor Carmina
17:00Komorní soubour Orfeus
17:30Taneční vystoupení dětí z Kroužků východní Čechy
17:55Vyhlášení soutěže „Pojmenujte vánoční strom”
18:00Slavnostní rozsvícení vánočního stromu
18:10Žesťová harmonie Trumpet Tune VÍCE INFORMACÍ




3. 12.
PONDĚLÍ

17:00Vánoční kino: Pupendo

4. 12.
ÚTERÝ

17:00Vánoční kino „S tebou mě baví svět“
5. 12.
STŘEDA
Mikulášský program
15:00Mikulášská nadílka pro děti
16:00Zelenobranské čertoviny
18:00Vánoční kino: S čerty nejsou žerty

6. 12.
ČTVRTEK




od 9:00
do 17:00
Řemeslné vánoce – řemeslných dílnách si můžete
dle vlastní fantazie vyrábět a celým dnem vás
bude provázet dráteník Aleš Kulhánek VÍCE INFORMACÍ
17:00František Nedvěd

7. 12.
PÁTEK

16:00Vystoupení souboru Zvonky
17:00BEE GEES revival
18:30ABBA revival

8. 12.
SOBOTA

17:00One man show Lukáš Mareček
18:00Marek of Phill Collins

9. 12.
NEDĚLE




2. adventní neděle (bronzová)
od 13:00
do 18:00
Řemeslné vánoce – výroba plovoucích svíček
ve skořápce, vánočních ozdob z notového papíru
a ruční tisk kartiček na dárky VÍCE INFORMACÍ
17:30Pouta

10. 12.
PONDĚLÍ

17:00Vánoční kino: Jak vytrhnout velrybě stoličku

11. 12.
ÚTERÝ

17:00Vánoční kino: Jak dostat tatínka do polepšovny

12. 12.
STŘEDA

17:00Kofe@vlna
18:00Česko zpívá koledy – Zpívání s Deníkem VÍCE INFORMACÍ

13. 12.
ČTVRTEK

16:00Taneční vystoupení třídy 4. A s rozšířenou výukou estetické výchovy, sbor flétnistů Polabinské píšťalky
17:00Pěvecký sbor Rafaela
18:00Marien

14. 12.
PÁTEK

16:00Zaviband
17:00Brouci Band – The Beatles revival VÍCE INFORMACÍ
18:30Cantus Amic VÍCE INFORMACÍ

15. 12.
SOBOTA

16:00Spolek pěveckých sborů Pernštýn-Ludmila-Suk
17:00Bluesberg
18.00Penzistor




16. 12.
NEDĚLE

3. adventní neděle (stříbrná)
13:50Zapálení třetí adventní svíce
od 13:00
do 18:00
Řemeslné vánoce – ukázka výroby františků
a zdobení stojánků na ně, slaměný koník,
drátenické vánoční ozdoby 
VÍCE INFORMACÍ
18:00Vánoční kino

17. 12.
PONDĚLÍ

17:00Vánoční kino: Anděl páně

18. 12.
ÚTERÝ

17:00Vánoční kino: Anděl páně II.

19. 12.
STŘEDA

15:45Vystoupení hudebně dramatického kroužku Skřítkové
17:00Tak co?
18:00Goofycow

20. 12.
ČTVRTEK

od 15.00
do 19.00
Řemeslné vánoce – zdobení skleněných
baněk třpytkami, výroba vánočních přání
a ozdoby z mačkaného skla VÍCE INFORMACÍ




21. 12.
PÁTEK

17:00Pavel Dobeš
18:00Kristián Šebek

22. 12.
SOBOTA

15:00Mixle v piksle VÍCE INFORMACÍ
18:00Homeboyrasta

23. 12.
NEDĚLE

4. adventní neděle (zlatá)
10:00Vánoční kino: Stvoření světa
13.00Vánoční kino: Tři oříšky pro popelku
16:00Vánoční kino: S tebou mě baví svět

Změna programu vyhrazena.